Tokat Zinav Gölü Tabiat Parkı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

Doğal güzelliği ile dikkat çeken Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 401 hektar alanda yer alan Zinav Gölü Tabiat Parkı projesinin tamamlanmasının ardından göl turizme kazandırıldı ve ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. İşte detaylar...

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 401 hektar alanda yer alan Zinav Gölü Tabiat Parkı projesinin tamamlanmasının ardından göl turizme kazandırıldı.

Tokat Zinav Gölü Tabiat Parkı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

 

Tokat'ın Reşadiye ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Zinav Gölü ilkbaharın gelişiyle eşsiz doğa manzaraları ile kartpostallık görüntüler oluşuyor. Kanyondan gelen küçük sularla beslenen Zinav Gölü, yaklaşık 25 metreye kadar sahip olduğu derinliğiyle dikkat çekiyor. Etrafı korunmaya alınmış orman alanı ile kaplı olan Zinav Gölü'ne ziyaretçiler gelmeye başladı.

 

Turhal ilçesinden Zinav gölünü ziyarete gelen Murat Açıl, "Bugün buraya UNESCO kapsamına girmiş dünyanın en büyük harikalarından biri olan Tokatımız'ın Zinav Gölüne geldik. Gezimiz çok verimli geçti. Kardeşlerimiz için de farklı bir ortam oldu. Burası tam bir Selçuklu mimarisi ve Tokatla özdeşlemiş bir yer" diye konuştu.

Tokat Zinav Gölü Tabiat Parkı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı ile ilgili etiketler Seyahat Tokat
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.