Togg'a büyük ilgi: Sipariş sayısı 41 bini geçti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yerli ve milli otomobil Togg için ön sipariş veren kişi sayısının 41 bini geçtiğini duyurdu. Togg teslimatları ay sonunda başlıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Togg T10x sipariş sayısının 41 bin olduğunu söyledi ve şu ifadelere yer verdi:

"'Yapamazsınız', 'Hani fabrikası nerede', 'Neresi yerli ki', 'Fabrikada üretim bandı yok ithal bunlar', '2 milyon liradan aşağı olmaz, kimse almaz' Bu cümleleri kuranları hatırladınız değil mi? Bugün itibarıyla Togg T10x siparişi 41 bin oldu!"

24 SAATTE 22 BİN 150 SİPARİŞ

İlk 24 saatte 22 bin 150 adet Togg T10x sipariş edilmişti. Togg'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, teslimatlara ay sonundan itibaren başlanacağı bilgisi paylaşılmıştı.

Togg için başvuru ücreti olarak 60 bin TL talep ediliyor. En ucuz modelin fiyatı ise 953 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Togg, 2023 yılında toplam 20 bin araç teslim etmeyi hedefliyor.

Togg'a büyük ilgi: Sipariş sayısı 41 bini geçti ile ilgili etiketler TOGG Mustafa Varank
GÜNÜN VİDEOSU

Gazeteci Özlem Gürses: CHP Genel Merkezi'nde çok kişi ağladı

Muhalif gazeteci Özlem Gürses, Kılıçdaroğlu'nun bir kez daha mağlup olmasından sonra CHP Genel Merkezi'nde birçok insanın ağladığını söyledi.