Timur Cihantimur ile ilgili savcı kararını verdi! 'Kefalet' talebine ret cevabı: 3 seçenek sundu

Ehliyetsiz araç kullanarak Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur davasında flaş gelişme yaşandı. Baba Bülent Cihantimur, oğlunun tutuklanmaması için kefalet ödemek istemişti. Savcı, Cihantimur'a kefalet uygulanmayacağına ve başka bir cezaevine nakil olmasına karar verdi.

İstanbul'da 1 Mart'ta ehliyetsiz kullandığı araçla Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden 17 yaşındaki Timur Cihantimur ile annesi Eylem Tok, Türkiye'den önce Mısır ardından ABD'ye kaçmıştı.

Eylem Tok ve oğlunun yakalanmasının ardından ABD'de Türkiye'ye iadeleriyle ilgili yargılanmaları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta görülen duruşmada hakim, anne Eylem Tok'un delil karartma suçunu işlediğine de kanaat getirip tutuklu yargılanmaya devam kararı vermişti.

KEFALET TALEBİNE RET CEVABI!

Timur Cihantimur ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Gazeteci Emrullah Erdinç paylaştığı son bilgilerde şunları ifade etti:

"Savcı kararını verdi... Timur Cihantimur'a kefalet uygulanmayacağına, tutuklu kalmaya devam edeceğine hükmetti.

Ayrıca, Timur Cihantimur'un başka ıslah evine nakil talebini de değerlendirip onlara 3 ayrı yer önerdi. Sanık avukatlarının bildireceği 3 ıslah evinden birine, Timur Cihantimur yakın zamanda nakil olacak."

Timur Cihantimur ile ilgili savcı kararını verdi! 'Kefalet' talebine ret cevabı: 3 seçenek sundu ile ilgili etiketler Eylem Tok
GÜNÜN VİDEOSU

O patrondan skandal sözler: Burayı devletten sıfır aldım, yarın da herkesi kapının önüne koyarım!

Elazığ'da eylem yapan işçilerle bir araya gelen ve taleplerini dinleyen Eti Krom A.Ş.'nin sahibi Ali Rıza Yıldırım, işçileri azarladı. 'Yarın herkesi kapının önüne koyarım' diyen işçiye Yıldırım, 'İş sizin işiniz' deyince, 'Cevap verme bana. Ben sana söz hakkı verince konuşacaksın. Ben burayı sıfır yaparım, yarında kapıya kilidi vururum. Burası devlette kilitliydi. Para da kazanmıyordu para da kaybetmiyordu. Ben burayı aldım, bu hale getirdim' dedi.