Ticaret Bakanı Mehmet Muş: Türkiye ihracatla büyümeye devam ediyor

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ekonominin 2. çeyrekte yüzde 21,7 büyümesi ile ilgili açıklamalar yaptı. Ekonominin ihracatla büyümeye devam ettiğini belirten Muş, "İhracatta ilave destekler, uzak ülke stratejisi ve e-ihracat gibi alanlarda atacağımız adımlarla bu katkıyı daha da artıracağız. Yatırım, üretim ve ihracat temelinde büyümeye devam edeceğiz" dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, büyüme rakamları sonrası açıklama yaptı. Ekonominin ihracat ile büyümeye devam edeceğini işaret eden Bakan Muş, mal ve hizmet ihracatının büyümeye katkısının 1998 yılından bu yana en yüksek seviyeye çıktığını söyledi.

Twitter hesabından açıklamalar yapan Bakan Muş, "İhracatta ilave destekler, uzak ülke stratejisi ve e-ihracat gibi alanlarda atacağımız adımlarla bu katkıyı daha da artıracağız" dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un açıklamaları şöyle:

"Türkiye ihracatla büyümeye devam ediyor. 2.çeyrekte %21,7 ile rekor bir büyüme kaydedildi. Mal ve hizmet ihracatımızın büyümeye katkısı 10,8 puan oldu. Bu değer 1998'den bu yana kaydedilen en yüksek katkıdır. Büyümenin yarısı mal ve hizmet ihracatı kaynaklı gerçekleşmiştir.

Net mal ve hizmet ihracatının büyümeye katkısı ise 6,9 puan olarak gerçekleşti. İhracatta ilave destekler, uzak ülke stratejisi ve e-ihracat gibi alanlarda atacağımız adımlarla bu katkıyı daha da artıracağız. Yatırım, üretim ve ihracat temelinde büyümeye devam edeceğiz."

Ticaret Bakanı Mehmet Muş: Türkiye ihracatla büyümeye devam ediyor ile ilgili etiketler Mehmet Muş İhracat büyüme
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.