Kaçış planını mart ayında yaptı

Kripto para borsası Thodex'te erişimin kesilmesi ile ortaya çıkan büyük vurgun sonrası yapılan operasyonda yeni bir gelişme yaşandı. Arnavutluk'a kaçan CEO Faruk Fatih Özer'in kaçış planını mart ayında yapmaya başladığı belirlendi.

Kripto para borsası Thodex'te ortaya çıkan 2 milyar dolarlık vurgun sonrası başlatılan operasyonda yurt dışına kaçan CEO Faruk Fatih Özer'i yakalama çalışmaları sürüyor.

TRT Haber'den Ceyda Muslu'nun haberine göre soruşturmayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Thodex'te işlemlerin durması sonrası Arnavutluk'a kaçtığı iddia edilen Faruk Fatih Özer'in kaçış planını daha önce yaptığı tespit edildi.

Türk ve Arnavut ekiplerin çalışmaları sonrası, Özer'in martta Arnavutluk vatandaşı olan bir kişiyle yaptığı telefon görüşmesi ortaya çıktı.

Telefonda görüştüğü kişinin İstanbul'a geldiği, Özer'in yanında bir süre kaldığı belirlendi. Fatih Özer'in de yaklaşık 1 ay sonra, aynı kişiyle yeniden irtibata geçerek Tiran'a kaçtığı tespit edildi.

Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer'in Arnavtluk'un başkenti Tiran'da kaldığı tespit edilen eve baskın düzenlenmişti. Baskında Özer evde bulunamazken 3 kişi gözaltına alınmıştı.

Kaçış planını mart ayında yaptı ile ilgili etiketler Operasyon Arnavutluk thodex Faruk Fatih Özer kaçış plan
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...