Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer için resmi iade başvurusu yapıldı

Kırmızı bültenle aranan ve gözaltına alınan Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer İçin Arnavutluk'a resmi başvuruda bulunuldu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 22 Nisan 2021 günü Thodex vurgununa ilişkin re'sen soruşturma başlatmıştı.

Faruk Fatih Özer liderliğinde kurulan ve merkezi İstanbul Kadıköy'de bulunan Thodex kripto para borsasına ait hesapları bulunan kullanıcılar hesaplarına girememiş daha sonra bloke edildiğini öğrenmişti.

Binlerce kişiden topladığı 356 milyon lirayla kaçan Özer, Arnavutluk'un Seyşeller'i olarak anılan turistik kenti Vlora'da yakalanmıştı.

Elbasan Asliye Mahkemesi 2 Eylül'de Özer hakkında tutukluluğun devamına karar vermişti.

Bu karar 14 Eylül'de Özer'in avukatları tarafından temyize götürülmüştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Arnavutluk'taki mahkeme sürecinin ardından Özer'in Türkiye'ye iade edileceğini açıklamıştı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın 19 Eylül'de Arnavutluk Adalet Bakanı Ulsi Manja ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Özer'in iadesi konusu ele alınmıştı.

TÜRKİYE'DEN RESMİ TALEP

Türkiye, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'un iadesi için Arnavutluk'a resmi başvuruda bulundu.


.

Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer için resmi iade başvurusu yapıldı ile ilgili etiketler Arnavutluk iade başvuru Faruk Fatih Özer thodex
GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.