TFF'den flaş karar: 2 milli takım daha kuruluyor!

Türkiye'de kadın futbolunun hızlı şekilde yükselmesiyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadın Futbolu Direktörlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalar sonucunda 2 yeni kategoride milli takım kurulması kararı alındı.

Türkiye'de kadın futbolunun hızlı şekilde yükselmesiyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadın Futbolu Direktörlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalar sonucunda 2 yeni kategoride milli takım kurulması kararı alındı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun 21 Şubat 2024 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile U23 Kadın Futbol Milli Takımı ve Kadın Futsal Milli Takımı kurulacak.

Kadın A Milli Takım oyuncu havuzunu geliştirmek, havuzdaki mevcut oyuncuların her daim hazır olması ve tecrübe kazanması amacıyla U23 Kadın Futbol Millî Takımı, gelecek sezon itibarıyla aktif olmak üzere hazırlanacak. Türkiye genelinde okullar nezdinde çok sayıda kadın futsal takımı potansiyelinin olması dikkate alınarak kurulması kararlaştırılan Futsal Kadın A Millii Takımı da gelecek sezon itibarıyla salona çıkacak.

TFF'den flaş karar: 2 milli takım daha kuruluyor!

"TÜRKİYE'DE KADIN FUTBOLU YÜKSELİYOR''

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TFF Hukuk, Kadın Futbolu ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Müderrisgil, Türkiye'deki kadın futbolundaki başarısına dikkat çekerek, "Türkiye'de kadın futbolu yükseliyor. Kadın Futbol A Milli Takımımızın uluslararası arenada elde ettiği başarıların adeta bir rüzgar yarattığını görüyoruz. U23 Kadın Futbol Milli Takımımızın ve Kadın Futsal A Milli Takımımızın kurulması, Türkiye'de kadın futbolunun daha da ileriye gitmesi için can suyu olacaktır. Kurulan her iki millî takımımızın kadın futbolu ekosisteminin gelişmesinde büyük rolü olacağına ve çok yakında uluslararası başarılara da imza atacaklarına inancım tam" ifadelerini kullandı.

.

TFF'den flaş karar: 2 milli takım daha kuruluyor! ile ilgili etiketler TFF Türkiye Kadın
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.