TESK'den yeni genelge: Aşı olmayanlar çalıştırılmayacak!

Koronavirüs vaka sayıları son dönemde hızla artış gösterirken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den aşılar konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması için önemli bir adım geldi. Palandöken, "İş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildi." dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken toplumsal aşı duyarlılığı için 82 birlik, 13 mesleki federasyon ve 3 bin 200 odaya genelge gönderdi. 

YENİ BİR KAPANMA ENDİŞESİ

Ülke genelinde hızla artan vaka sayıları ve delta varyantının baş göstermesi nedeniyle aşı olmanın önemine işaret eden Palandöken, yükselişe geçen vaka sayılarının esnaf ve sanatkar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturduğunu vurguladı.

"İŞ YERLERİ AŞISIZ ELEMAN ÇALIŞTIRMAMALI"

Palandöken, esnafın yeni bir kapanmaya tahammül edemeyeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır.

Bunun için aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderdik. Genelgede maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilere 'HES kodu' ile aşı sorgulamasının yapılması hususu da yer alıyor."

TESK'den yeni genelge: Aşı olmayanlar çalıştırılmayacak! ile ilgili etiketler aşı tesk
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.