Teröristlere saygı duruşunda bulunulan HDP kongresine soruşturma!

HDP 4. Kongresi'nde yaşananlarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Kongrede İstiklal Marşı okunmamış ve teröristler için saygı duruşunda bulunulmuştu.

23 Şubat'ta Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen HDP 4. Olağan Büyük Kongresi'nde, önergeyle divan eş başkanlığına Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç ile HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki seçilmişti.

TERÖRİSTLER İÇİN SAYGI DURUŞU

Kongrenin başında İstiklal Marşı okunmamış ve teröristler için saygı duruşu gerçekleştirilmişti. Kongrede zaman zaman terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar da atılmıştı.

Büyük tepki çeken bu durum hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 23 Şubat'taki HDP 4. Kongresi'nde yaşananlarla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 15 kişi hakkında gözaltı kararı verildi, 14 kişi yakalandı.

Teröristlere saygı duruşunda bulunulan HDP kongresine soruşturma! ile ilgili etiketler Ankara HDP terörist soruşturma kongre
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.