Tehlikeli ameliyat! Hastane tahliye edildi mayın temizleme ekibi geldi

Fransa’da hastaneye başvuran 88 yaşındaki bir hastanın ameliyatı için binanın yarısı tahliye edilirken mayın temizleme ekibi de bölgeye sevk edildi. Gerçekleştirilen ameliyatın ardından hastanın rektumuna sıkışan 2. Dünya Savaşı’ndan kalma top mermisi çıkarıldı.

Fransa’nın Taoulon kentinde cumartesi gecesi 88 yaşındaki bir erkek hasta, rektumuna sıkışan 2. Dünya Savaşı'ndan kalma top mermisi ile acil servise başvurdu.

Hastane gelen vaka üzerine acil duruma geçti. Var Matin gazetesinin haberine göre hastanede merminin patlama ihtimali de göz önünde bulundurularak güvenlik önlemleri alındı.

BİNA TAHLİYE EDİLDİ, MAYIN EKİBİ BÖLGEYE GELDİ 

Kısmi olarak tahliye edilen hastaneye, mayın temizleme ekipleri sevk edildi. Hastane yönetimi, gazetenin haberini onayladı.

“PATLAMA OLASILIĞINA KARŞI HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALDIK”

Yönetimden Yann Le Bras, "Cumartesi akşamı saat 21.00'den 23.30'e kadarki zaman diliminde mayın temizleme ekiplerinin müdahalesini ve yetişkin ile çocuk acil servislerinin tahliyesini gerektiren bir olay yaşandı. Top mermisinin patlama olasılığına karşı her türlü önlemi aldık." açıklamasında bulundu.

Tehlikeli ameliyat! Hastane tahliye edildi mayın temizleme ekibi geldi

“OLAĞANDIŞI NESNELER BULMAYA ALIŞKINIZ”

Acil serviste görev alan bir hastane çalışanı ise gazeteye verdiği demeçte, "Bir elma, bir mango, hatta bir tıraş bıçağı bile gördük. Olmaması gereken bölgelere yerleştirilmiş olağandışı nesneler bulmaya alışkınız. Ama bir top mermisi? Asla…" dedi.

Tehlikeli ameliyat! Hastane tahliye edildi mayın temizleme ekibi geldi ile ilgili etiketler Fransa Ameliyat Hastane 2. Dünya Savaşı