TBMM 1 Ekim'de açılacak! Yeni yasama yılının ilk gündemi ekonomi olacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 1 Ekim'de açılacak ve öncelikli gündem ekonomi olacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, ekonomideki son gelişmeler ve para politikasına ilişkin milletvekillerine sunum yapacak.

TBMM, yeni yasama yılına 1 Ekim'de başlayacak. Mecliste öncelikli gündem ekonomi olacak ve para piyasalarındaki hareketlilik gündeme gelecek. İktidar partisi, Meclise gelmesi planlanan ekonomi yasaları ve bakanlıklardan gelecek yasal düzenlemelere ilişkin taslak metinlere son halini vermek için eylül ayında mesai yapacak.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI GAYE ERKAN'DAN SUNUM!

Ayrıca TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, ekim ayının ikinci haftasında Mehmet Muş başkanlığında toplanacak. TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, burada ekonomideki son gelişmeler ve para politikasına ilişkin milletvekillerine sunum yapacak. Erkan, Merkez Bankası'nın izlediği sıkılaştırma politikası ve beklentileri milletvekilleriyle paylaşacak ve soruları yanıtlayacak.

TBMM 1 Ekim'de açılacak! Yeni yasama yılının ilk gündemi ekonomi olacak ile ilgili etiketler TBMM ekonomi
GÜNÜN VİDEOSU

135 zehir taciri yakalandı! Bakan Yerlikaya nefes kesen operasyon anlarını paylaştı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa ilçesi ile Balıkesir'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyondan görüntüler paylaşarak 135 zehir tacirinin gözaltına alındığını ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildiğini duyurdu.