TBMM Başkanı Kurtulmuş Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Tcholakov’u kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Anguel Hristov Tcholakov’u Meclis’te kabul etti.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, kabulde, dost ve akraba iki ülke arasında her alanda güzel ilişkilerin bulunduğunu, bunları daha ileriye götürme arzusunda olduklarını söyledi.
Hükümetler arasındaki iyi ilişkileri destekleyecek nitelikte parlamenter diplomasinin imkanlarını da kullanmak gerektiğini belirten Kurtulmuş, dostluk grupları arasında karşılıklı çalışmaların artırılmasının önemli olduğunu ifade etti.


Türkiye’nin Balkanlardaki en temel önceliğinin güven ve istikrarın muhafaza edilmesi olduğunu dile getiren Kurtulmuş, Balkanların çok kültürlü, çok kimlikli yapısının dünya barışı için bir avantaja çevrilmesi gerektiğini vurguladı.


TBMM Başkanı Kurtulmuş, Balkan devletleri arasındaki sorunların karşılıklı rıza ve müzakereyle çözülmesi, bölge dışından aktörlerin ise Balkanlardaki soruna müdahil olmasının önüne geçilmesinin esas olduğunu belirtti.


Türkiye ve Bulgaristan arasındaki dayanışmayı artırmak gerektiğini de ifade eden Kurtulmuş, Bulgaristan’daki Türk kökenli Bulgaristan vatandaşlarının, aynı şekilde Türkiye’deki Bulgaristan kökenli Türk vatandaşlarının ülkeler arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmek için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.

TBMM Başkanı Kurtulmuş Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Tcholakov’u kabul etti ile ilgili etiketler Numan Kurtulmuş TBMM
GÜNÜN VİDEOSU

Özlem Zengin'den DEM'e: İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile muhalefet milletvekilleri arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması çıktı. DEM sıralarına seslenen Zengin'in "Zaten İsrail'in asıl amacı sizin gibileri korumaktır. İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor. " sözleri gündem oldu.