Tayvanlı ekip tüm ekipmanlarını Türkiye’ye bağışladı

Türkiye'de yaşanan deprem felaketi sonrası yardıma koşan Tayvan ekibi, Türkiye'den ayrılıkren tüm ekipmanlarını deprem bölgesindeki Türk ekiplere bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’ye 130 kişilik arama kurtarma ekibi gönderen Tayvan, deprem bölgesindeki çalışmalarını tamamlayarak ülkesine döndü. Ekip, ülkelerine dönerken yanlarında getirmiş oldukları kazı araçları, çadır, elektrik jeneratörleri ve tıbbi malzemelerin bulunduğu 4 tonluk ekipmanı AKUT'a bağışladı.

"TÜRKİYE-TAYVAN DOSTLUĞUNU İLERLETMESİNİ UMUYORUZ"

Tayvan Başbakanı Chen Chien-Jen, yaptığı açıklamada, 21 Eylül 1999 senesinde Tayvan’ın Nantou şehrini vuran depremin ardından Türk arama kurtarma ekibinin hemen yardıma koştuğunu vurgulayarak, bu durumun Türkiye- Tayvan dostluğunu ilerletmesini umduklarını söyledi.

Tayvanlı ekip tüm ekipmanlarını Türkiye’ye bağışladı

TAYVAN'DAN BÜYÜK YARDIM

Tayvan daha önce de hükümet olarak Türkiye’ye 2.2 milyon dolarlık yardım yapacaklarını duyurmuş, Tayvan’da açılan yardım hesaplarına Tayvan halkı tarafından 200 milyon TL’den fazla para bağışlanmıştı. Öte yandan Taipei’deki Türk Ticaret Ofisi ve Tzu Chi Vakfının başlattığı kampanyada depremzedeler için 200 tonun üzerinde kıyafet ve ihtiyaç malzemesi toplanmıştı.

Tayvanlı ekip tüm ekipmanlarını Türkiye’ye bağışladı ile ilgili etiketler deprem Tayvan AKUT