Tarzan efsanesi hayatını kaybetti

Tarzan serisinin ilk filmlerinde oynayan ve 1960'lı yıllara damgasını damgasını vuran Mike Henry hayatını kaybetti. Parkinson başta olmak üzere pek çok hastalıkla mücadele eden Henry 84 yaşındaydı...

1960'lı yıllarda damgasını vuran Hollywood oyuncusu Mike Henry yaşamını yitirdi.

84 yaşındaki Henry'nin NFL'de oynarken başından yaralandığı ve bu nedenle parkinson başta olmak üzere birçok hastalıkla mücadele ettiği biliniyordu.

60'lı yıllarda Smokey and the Bandit'te Burt Reynolds'la birlikte oynayan Mike Henry, The Longest Yard, Soylent Green, Rio Lobo and The Green Berets gibi filmlerde de rol aldı.

3 TARZAN FİLMİNDE OYNAYARAK EFSANE OLDU

Ünlü oyuncu Ormanın Kralı: Tarzan ve Altın Vadi, Tarzan ve Büyük Nehir ile Tarzan Ormanın Çocuğu filmlerinde başrol oynadı.

Henry, aralarında Altı Milyon Dolarlık Adam, General Hospital ve Lou Grant'in de olduğu televizyon şovlarında da boy gösterdi.

SPOR KARİYERİ KISA SÜRDÜ

Mike Henry, NFL kariyerinde ise Pittsburg Steelers takımında defans oyuncusu olarak görev yaptı. Sonra bir süre Los Angeles Rams'te oynayan Henry, 1964'te spor kariyerini sonlandırdı.

 

Tarzan efsanesi hayatını kaybetti ile ilgili etiketler film oyuncu tarzan Mike Henry
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.