Tarihte bugün ne oldu 19 Nisan? Önemli olaylar, kim doğdu, kim öldü?

Günümüzde hemen her gün, tarihte yaşanan önemli gelişmelere tanık oluyor ve bu gelişmeleri araştırıyoruz. Vatandaşlar, tarihte 19 Nisan günü ne olduğunu, önemli tarihi olayları, doğumları ve ölümleri büyük bir merakla araştırıyor. Peki, tarihte bugün ne oldu 19 Nisan? Detaylar haberimizde...

Tarihte 19 Nisan gününde yaşanan doğumlar, ölümler ve önemli olaylar, "Tarihte bugün ne oldu?" başlığı ile vatandaşlar tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. Peki, tarihte bugün ne oldu 19 Nisan? 19 Nisan'da ne oldu? Kim doğdu, kim öldü? Ayrıntılar haberimizde...

Tarihte bugün ne oldu 19 Nisan? Önemli olaylar, kim doğdu, kim öldü?

TARİHTE BUGÜN NE OLDU 19 NİSAN?

MEYDANA GELEN OLAYLAR

1775 - Amerikan Devrimi başladı. Sömürgeci İngiliz birlikleri ile bağımsızlık savaşçıları Massachussets eyaletinin Lexington kentinde devrimin ilk çatışmasına girdiler.

1882 - Evrim teorisinin yaratıcısı, İngiliz biyolog Charles Darwin öldü.

1925 - Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim'in Milli Bayram olması yasalaştı.

1926 - Türk karasularında her türlü denizcilik işlerini Türk vatandaşlarına tahsis eden ve yabancıların kabotaj hakkına son veren Kabotaj Kanunu kabul edildi.

1943 - İsviçreli kimyager Albert Hofmann çavdarmahmuzundan ürettiği LSDnin etkilerini yaşayan ilk insan oldu.

1964 - Lokman Hekim olarak bilinen ve sonrasında soyadı olarak Lokman Hekim'i alan Kıbrıs doğumlu Türk doktor Dr. Hafız Cemal hayatını kaybetti.

1964 - Ford, efsane modeli Mustang'i piyasaya sunuldu.

1987 - The Simpsons televizyonda gösterime girdi. 

2005 - Katolik dünyasının yeni Papa'sı 78 yaşındaki Alman Kardinal Joseph Ratzinger oldu. Yeni Papa'nın, 16'ncı Benedict adını kullanacağı belirtildi.

Tarihte bugün ne oldu 19 Nisan? Önemli olaylar, kim doğdu, kim öldü? ile ilgili etiketler 19 Nisan
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.