Tantunici'den 14 Şubat protestosu... "Sevgililer ve çiftler giremez!"

Ankara’da bir tantunici 14 Şubat Sevgililer Günü’nü protesto etti. Dükkana gelen evli ve sevgililer kapıdan geri çevrildi. Sevgililer Günü’ne tek başına girenlerse sınırsız bol acılı olan “Dert Alan Tantuni”nin keyfini çıkarttı. Dükkanın camına "Bugün yalnızca yalnızlara hizmet veriyoruz" yazısı asıldı.

Ankara’da bir tantunici 14 Şubat Sevgililer Günü’nü, dükkan camına astığı "Bekarlara ve evde kalmışlara hizmet veriyoruz" yazılarıyla protesto etti.

Sevgililer Günü’nde bekarları acılı tantuni yemeye davet eden işletme sahibi Ali Serkan Yılmaz, “Tüm dünyada bilindiği üzere, 14 Şubat Sevgililer Günü. Sevgilisi olan ve evli çiftlerin bugün çok mutlu olduğunu görüyoruz. Biz farklı bir uygulama yaparak bekarlara, onların da ilgiyi hak ettiklerini düşünerek bugün sadece bekarlara ve evde kalmışlara hizmet veriyoruz. Ücretsiz ve sınırsız tantuni ikram ediyoruz. Bekar müşterilerimize bol acılı, çivi çiviyi söker mantığıyla ‘Dert Alan Tantuni’si ikram ediyoruz” diye konuştu.

 Tantunici'den 14 Şubat protestosu... "Sevgililer ve çiftler giremez!"

“BUGÜN BEKARLIĞIMIZIN EKMEĞİNİ YEDİK”

Sevgililer gününü tek başına geçiren üniversite öğrencisi İkra, “Okulum karşıda. Dükkanda asılı tabelayı görüp geldik. Yalnızlar için bir etkinlik yapılmış. Tantuninin acısı bol fakat bizim acımız daha bol. Bugün bekarlığımızın ekmeğini yedik. Bedava olduğu için acımı dindirse de her zaman olacağını düşünmüyorum. Bekarlar için böyle işletmeler artırılmalı” dedi.

Tek başına tantuni yemeye geldiğini ve tantuniyi çok sevdiğini belirten Eftalya Tokgöz, “Acılı ve limonlu tantuniye bayılıyorum. Yalnızlığımın ekmeğini bugün de yedik. Umarım böyle etkinlikleri daha fazla görürüz. Yalnız olmamız yanlış olduğumuz anlamına gelmez” diye konuştu.

Bugün kendisi gibi bekarlara hizmet verdiğini aktaran işlemede garson olarak çalışan Furkan, “Ben de bir bekarım. Çoğu insan gibi 14 Şubat’a yalnız girdim. Sadece yalnızlara hizmet ediyorum. Yoğunluk çok fazla. Özel acı getirttik, tantunilerin içine bol acı atıyoruz ve yanında da soğuk su veriyoruz. Bekarların az da olsa acılarını gideriyoruz” şeklinde konuştu.

Tantunici'den 14 Şubat protestosu... "Sevgililer ve çiftler giremez!" ile ilgili etiketler Sevgililer Günü 14 Şubat tantuni
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...