Tanju Özcan'dan Gergerlioğlu'na: Kandil'den yönetilen partinin vekili

Bolu'da yaşayan mülteciler konusunda ırkçı kararlar alan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine eleştiride bulunan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'na yanıt verdi. Özcan, "Eli kanlı terör örgütünün sözcülüğünü yapan, Kandil'den yönetilen partinin vekili" dedi.

CHP’li Bolu Belediyesi'nin aldığı kararla birlikte  şehirde yaşayan yabancılardan suyun metreküpü için 2,5 dolar, nikah ücreti olarak 100 bin lira alınacak. 

Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bu teklifi, CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin “evet” oyuyla kabul edildi.

Bu gelişmeyi, terör örgütü propagandası yapmak suçundan aldığı hapis cezası nedeniyle vekilliği düşürülen, daha sonra yeniden vekilliğe dönen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından eleştirdi.

TANJU ÖZCAN: HDP KANDİL'DEN YÖNETİLİYOR

Bu sözlere CHP'li Özcan'ın verdiği cevap, CHP ile gizli ortağı HDP arasında krize neden olacak sertlikte oldu. Özcan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın "HDP'nin PKK'yla ilişkisini bilmiyorum, görmedim" sözlerinin aksine HDP'nin Kandil'den yönetildiğini söyledi.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZCÜSÜ"

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Gergerlioğlu için "Eli kanlı terör örgütünün sözcülüğünü yapan, kandilden yönetilen bir partinin vekili" dedi.

Tanju Özcan'dan Gergerlioğlu'na: Kandil'den yönetilen partinin vekili ile ilgili etiketler HDP CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Ömer Faruk Gergerlioğlu
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.