Taksim'deki saldırıyı gerçekleştiren terörist tüm ayrıntıları anlattı: Saldırı öncesi video çekti

İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashir'in ifadesi ortaya çıktı. Suriye uyruklu kadın terörist saldırının talimatını kimden aldığını anlatarak patlamanın gerçekleştiği yerin videosunu çektiğini söyledi. PKK/YPG'li terörist, hain saldırı öncesinde kendisine cesaret hapı verildiğini anlattı.

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında tutuklanarak cezaevine gönderilen Ahlam Albashir'in ifadesine ulaşıldı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 vatandaşımızın da yaralandığı saldırı sonrası gözaltına alınan Albashir ifadesinde, patlamadan önce İstanbul'a geldiği zamana kadar yaşadıklarını anlattı:

Abim Muhammed, Özgür Suriye ordusunda üst düzey komutandır. Muhammed, DEAŞ saldırısı sırasında yaralanmış ve iki bacağında da protez takılıdır. 2017 yılında Ablam Meryem'le YPG kontrolündeki Münbiç'e gittik. Burada Ahmet A. ile sevgili olduk. 2 ay sonra ayrıldık. 2 ay boyunca benden YPG için bir talepte bulunmadı. Münbiç'te YPG üst düzey yöneticileri beni aleyhlerine casusluk yaptığım için tutukladılar.

1 ay Münbiç'te cezaevinde kaldım. Cezaevinden çıktıktan sonra, 'Hacı ile görüşeceksin' diye beni aradılar. Hacı üst düzey sorumluydu. İlk seferinde gözlerim bağlıydı. Görmedim. Sen ÖSO'ya çalışıyorsun dediler. Bir kaç hafta sonra yeniden beni Hacı'ya götürdüler. Bu kez gözlerim açıktı. Vücudunun görünen yerinde dövmesi vardı. Beni ÖSO'ya casusluk yapıyorsun ailene zarar gelecek diye korkuttular.

PATLAMA YERİNİN VİDEOSUNU DAHA ÖNCEDE ÇEKMİŞ

Bilal beyaz tenli siyah sakallı vücudunda lekeleri olan ufak tefek biridir. Bana zorla sahip olmaya çalışınca ben evi terk ettim. Hacı ise, 'Bilal ne isterse yap yoksa abin ve ablana zarar gelir' diye korkuttu, ben de Bilal'e döndüm. Hacı ve Bilal'in talebiyle bir kaç kez Taksim'e gittim. Bilal bana Taksimde çok polis var mı diye sormuştu.

Taksim'e iki kez korsan taksiyle gittim, döndüm. Hacı benden Taksim heykelinin önünde video çekmemi istedi. Ben de bu sebeple hacıya göndermek üzere Taksim'deki heykelin önünde video çektim ve gönderdim. Sonrasında etraftaki mağazaları çektim. Görüntülerdeki patlamanın gerçekleştiği yerin videosunun olması ise tesadüf. İsteyerek çekmemiştim."

CESARET HAPI VERMİŞ

İstiklal Caddesi bombacısı Ahlam Albashir, ifadesinin devamında kendisine cesaret içerikli hap verildiğini söyledi:

"Bilal uyuşturucu içer. Ben içmem. Olay günü Taksim'e gideceğimiz gün bana rahatlatıcı olduğunu söylediği bir adet hap verdi. Ben hapı neden veriyorsun diye sorduğumda, 'Benim üstümde kalmasın sen taşı' dedi. Bilal gideceğimiz gün ilk kez bu kadar iyi davranıyordu. Korsan taksi çağırıp gittik. Yolda biriyle konuşup, 'Tamam kardeş geliyoruz' diye biriyle konuştuğunu birine bilgi verdi. Elindeki çantayı bana verip 'sen gez ben geleceğim' dedi. Çantayla araçtan indim. İstiklale doğru yürümeye başladım.

112'Yİ ARAMIŞ

Çantayı alıp, İstiklal caddesi'e girdim. Çantaya baktığımda içinde cips, kek gibi yiyecek poşetleri vardı. Alt kısımda yumuşak dokulu bir paket vardı. Korktum 112'yi aradım. Çıkan şahısla Türkçe bilmediğim için konuşamadım. Korkmuştum. Bu sırada Hacı aradı. Benim arkadan çekilmiş bir görüntümü gönderdi. Görüntüyü anlayamadan Hacı, 'Çantayı bırak, oradan ayrıl. Başkası gelip çantayı alacak' dedi. Ben de bırakıp gittim' dedi."

Taksim'deki saldırıyı gerçekleştiren terörist tüm ayrıntıları anlattı: Saldırı öncesi video çekti ile ilgili etiketler Taksim Saldırı terörist