Taksicilerden Uber sürücülerine dayak!

Yunanistan'ın başkenti Atina'da yüzlerce taksici Maliye Bakanlığı'na yürüdü. Müşterilerini çaldıklarını iddia ettikleri Uber ve diğer mobil uygulamalarını protesto eden taksiciler bakanlık önündeki gösteri sırasında greve katılmayan meslektaşlarına ve Uber sürücülerine saldırdı.

AA’nın haberine göre başkent Atina’da bir araya gelen şoförler, Attika Taksi Şöförleri Derneği (SATA) binası önünde toplandı.

Protestocular buradan hep birlikte Maliye Bakanlığı’na yürüdü. Bakanlık önünde gösteriler sürerken, bazı kişileri gösteriye katılmayan meslektaşlarına ve ‘tespit ettikleri’ Uber şoförlerinin araçlarına saldırdı. Araçlarda hasar meydana geldi. Polisin sayıca yetersiz olması müdahaleyi etkisiz kıldı.

uberdayak2

SATA Başkanı Thanos Liberopoulos, Uber ve benzeri uygulamalar yasaklanmazsa turizm sezonunda grev ve gösterilerine devam edeceklerini söyledi.

uberdayak3

Uber, ticari olarak taksicilik yapmayan kişilerin, kendi araçlarına müşteri alarak ‘gayri resmi’ taksicilik yapmalarına olanak sağlayan bir telefon uygulaması.

uberdayak4

Türkiye’de de fahiş fiyatlarla müşteri taşıyan ve meslek odaları tarafından müşteri memnuniyetsizliği nedeniyle ‘çürük elma’ ilan edilen taksiciler bu uygulamayı protesto ediyor.

Taksicilerden Uber sürücülerine dayak! ile ilgili etiketler UBER Taksici dayak Atina