Susan Sarandon'dan alkış alan hareket! ABD hükümetine tarihi çağrı

Amerikalı oyuncu Susan Sarandon, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) hükümetini Gazze'de ateşkes talep etmeye ve İsrail'e kaynak sağlamayı bırakmaya çağırdı.

Medya kuruluşu Roll Call'un haberine göre Susan Sarandon, Capitol Hill'de Gazze'de ateşkes çağrısı yapan aktivist ve göstericilerin eylemine katıldı.

Katılımıyla medya ve halkın ilgisini gösteriye çeken ünlü oyuncu, "En azından bunu yapabilirim." ifadesiyle desteğini belirtti.

Susan Sarandon'dan alkış alan hareket! ABD hükümetine tarihi çağrı

DESTEKLEDİĞİ İÇİN İŞİNİ KAYBETTİ

ABD'li oyuncu, yaptığı konuşmada, İsrail’in Filistin'e düzenlediği saldırılara tepki gösterdiği için Hollywood'daki işini kaybettiğini söyledi.

10 yıldır çalıştığı ajanstan kovulduğunu ve tehditler aldığını anlatan Sarandon, "Ben iyiyim ama günün sonunda bu, insanların ölmesi kadar önemli değil." dedi.

"Dead Man Walking" filmindeki rolüyle Akademi Ödülü kazanan Sarandon, "Thelma ve Louise" dahil pek çok filmde rol almıştı.

Susan Sarandon'dan alkış alan hareket! ABD hükümetine tarihi çağrı ile ilgili etiketler ABD İsrail Filistin Gazze Savaş soykırım Susan Sarandon
GÜNÜN VİDEOSU

Özlem Zengin'den DEM'e: İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile muhalefet milletvekilleri arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması çıktı. DEM sıralarına seslenen Zengin'in "Zaten İsrail'in asıl amacı sizin gibileri korumaktır. İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor. " sözleri gündem oldu.