Şüpheli valiz değil, sabırsız esnaf patladı!

Bilecik'te tuvaletlerin önüne bırakılan sahipsiz valizi görenler bomba olasılığına karşı durumu polise bildirdi. Polislerin şüpheli valizin etrafına güvenlik şeridi çekip Eskişehir'den gelecek bomba uzmanını beklediği sırada büfe sahibi Rıdvan Çiçekçi valizi açıp içindekileri giysileri çıkardı, ardından da valizi tekmeledi. Polislere, 2 saatten beri bir çantaya müdahale edemediniz. Dükkanımı kapattınız, saatlerdir iş yapamıyorum diyen Çiçekçi gözaltına alındı.

Olay Atatürk Bulvarı'nda meydana geldi. Umumi tuvaletlerin önünde sahipsiz bir valiz olduğunu görenler '155 Polis İmdat' hattını arayarak bilgi verdi. İhbar üzerine gelen polis ekipleri valizin etrafına güvenlik şeridi çekip yanına kimseyi yaklaştırmadı. Yakındaki işyerlerinde bulunanları dışarı çıkartan polisler Atatürk Bulvarı'nın bir bölümünü de araç ve yaya trafiğine kapattı. Bilecik'te görevli bomba uzmanının Doğu illerine geçici görevle gitmesi nedeniyle Eskişehir'den bomba uzmanı çağırıldı.

Eskişehir'den bomba uzmanının gecikmesi çevredeki esnaf tepkisine neden oldu. Tuvaletlerin yanında büfe işleten Rıdvan Çiçekçi, koşarak valizin yanına gitti. Valizi açan ve içerisinden çıkan giysileri ve erikleri sağa sola saçan Çiçekçi, daha sonra valizi tekmeledi. Rıdvan Çiçekçi kendisine müdahalede bulunan polislere, 2 saatten beri bir çantaya müdahale edemediniz. Dükkanımı kapattınız, saatlerdir iş yapamıyorum diye bağırdı.

Büfe sahibi Rıdvan Çiçekçi'nin gözaltına alınmasına bazı esnaf tepki gösterdi. Çiçekçi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, Atatürk Bulvarı da araç ve yaya trafiğine açıldı.

Şüpheli valiz değil, sabırsız esnaf patladı! ile ilgili etiketler Haber