Sosyal medyadaki dezenformasyona bir yenisi eklendi: Herkesi ayağa kaldıran o paylaşım yalan çıktı!

Sosyal medyada yapılan yalan paylaşımlara ve dezenformasyonlara bir yenisi daha eklendi. Twitter'da bir 'Ecem Güçlü' adlı bir hesaptan yapılan paylaşımda kendisinin 4 kişinin tecevüzüne uğradığı ve 3 yıldır hukuk mücadelesi verdiği iddia edildi. Ancak paylaşımların yalan olduğu ve hesabın bir erkeğe ait olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili paylaşım yapan isimlerden ünlü şarkıcı haluk Levent ise "Yapılan ahlaksızlıktır. Ben de galeyana geldiğim için sizlerden özür diliyorum" dedi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter'da, Ecem Güçlük isimli bir hesaptan, İstanbul Sarıyer'de tecavüze uğradığına dair bir dizi paylaşımda bulunuldu.

Ecem Güçlük, yaptığı paylaşımda 22 yaşında olduğunu, İstanbul Sarıyer'de 3 yıl önce 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını, 3 yıldır hukuk mücadelesi verdiğini ancak şahısların serbest bırakıldığını öne sürdü ve iddia ettiği süreci anlattı.

Sosyal medyadaki dezenformasyona bir yenisi eklendi: Herkesi ayağa kaldıran o paylaşım yalan çıktı!

HESABIN KULLANCISI ERKEK ÇIKTI

Yapılan incelemelerde Sarıyer'de tecavüze uğradığını söyleyen Ecem Güçlük'ün erkek olduğu tespit edildi. Paylaşımların yapıldığı hesabın tweetlerden 2-3 gün önce açıldığı ve kullanıcısının gerçekte Emre D. adlı kişi olduğu öğrenildi.

GERÇEKTE BÖYLE BİR KİŞİ YOK

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kayıtlarında bu isimde bir kadına ait herhangi bir davanın olmadığını tespit ettiklerini açıkladı. Altun, "Ne bu isimde bir kişi vardı ne de iddia edildiği gibi bir olay yaşanmıştı. Sosyal medyadaki bu yalan terörüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Vatandaşlarımızı yalan haberden korumak için gerekenleri yapıyoruz. Amacımız sosyal medyadaki dezenformasyonların her türlü belasını bertaraf etmek" dedi.

HALUK LEVENT ÖZÜR DİLEDİ

Sosyal medyada gündem olan etiketi paylaşarak konunun takipçisi olduğunu belirten ünlü şarkıcı Haluk Levent, paylaşımların sahte olduğunun ortaya çıkması sonrası özür diledi. Tecavüze uğradığını iddia eden kişiye ulaşmaya çalıştıklarına dikkat çeken Levent, "Az önce İletişim Başkanlığı bu olayın sahte olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan ahlaksızlıktır. Ben de galeyana geldiğim için sizlerden özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

Haluk Levent, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"O kadar çok paylaşıldı ki, o kadar çok etiketlendi ki ben de bu twiti atmıştım. Bu twitten sonra her gün Ecem’e ulaşmaya çalıştık. Az önce İletişim Başkanlığı bu olayın sahte olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan ahlaksızlıktır. Ben de galeyana geldiğim için sizlerden özür diliyorum."

Sosyal medyadaki dezenformasyona bir yenisi eklendi: Herkesi ayağa kaldıran o paylaşım yalan çıktı! ile ilgili etiketler Tecavüz Twitter Sosyal Medya Haluk Levent Ecem Güçlük paylaşım yalan
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.