Sosyal medya devlerinden görülmemiş kavga! Dava açmakla tehdit ettiler...

Sosyal medya devlerinde kavga başladı. Twitter'ın avukatı Alex Spiro, Threads'i geliştiren Meta'yı, Twitter'ın gizli bilgilerine erişimi olan eski çalışanları işe alarak kopyasını yapmakla suçladı. Spiro, Meta'yı dava açmakla tehdit etti.

Reuters'ın haberine göre, ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter'ın avukatı Alex Spiro, Meta Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg'e gönderdiği bir e-posta ile Twitter'ın, Threads uygulaması nedeniyle Meta'yı dava açmakla tehdit etti.

"META, TWITTER'IN GİZLİ BİLGİLERİNE ERİŞİMİ OLAN ESKİ TWİTTER ÇALIŞANLARINI İŞE ALDI"

Meta, Instagram'ın milyarlarca kullanıcısından yararlanarak Elon Musk'ın Twitter'ının yerini almaya çalışıyor. 

Threads'a bir günde 30 milyondan fazla kullanıcı kaydoldu.

Avukat Spiro, Meta'yı, Twitter'ın ticari sırlarına ve diğer yüksek düzeyde gizli bilgilere erişimi olan ve bu bilgilere erişmeye devam eden eski Twitter çalışanlarını işe almakla suçladı.

THREADS UYGULAMASI NEDİR?

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i kullanıma sundu.

Threads, metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama.

Yeni platforma kullanıcılar, Instagram hesapları aracılığıyla giriş yapabiliyor.

Uzmanlar, Threads'in platformda yapılan son değişikliklerden memnun olmayan Twitter kullanıcılarını çekebileceğini söylüyor.

Yeni platformda karakter sınırının 500 olduğu belirtilen açıklamada, bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videoların da paylaşılabileceği kaydedildi.

Açıklamada, Threads'in iOS ve Android için 100'den fazla ülkede kullanıma sunulduğu ve bu ülkelerde uygulamanın App Store ve Google Play Store'dan indirebileceği belirtildi.

Sosyal medya devlerinden görülmemiş kavga! Dava açmakla tehdit ettiler... ile ilgili etiketler Twitter Threads Meta Instagram Facebook WhatsApp ABD
GÜNÜN VİDEOSU

Sahibinden kaçan kurbanlık hayvan çatıya çıktı! Çıktığı damdan düşen hayvan kameraya böyle yansıdı

Konya'nın Kadınhanı ilçesinde kurban kesimi için hazırlanan büyükbaş hayvan, sahibinin elinden kaçarak çatıya çıktı. Çıktığı damdan düşen hayvanın güçlükle yakalandığı anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.