Sosyal medya devinden Türkiye kararı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal iş ağı ve paylaşım platformu olarak faaliyetini sürdüren "LinkedIn'in Türkiye'ye temsilci atayacağını bildirdi. Sayan, Türkiye'de günlük erişimi 1 milyonu geçen sosyal ağların ülkeye temsilci ataması gerektiğini vurguladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ktoplum tarafından "sosyal medya yasası" olarak bilinen 7253 sayılı Kanun'un 1 Ekim 2020 tarihinde yürürlüğe girdiğini açıklayarak, bu kapsamda Türkiye'de günlük erişimi 1 milyonu geçen sosyal ağların ülkeye temsilci ataması gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Bu süreç kapsamında sırasıyla VK, Google (YouTube) Tiktok, Dailymotion'un Türkiye'ye temsilci atadığını belirten Sayan, "Konuya ilişkin reklam yasağı uygulamasının Resmi Gazete'de yayımlanmasına günler kala LinkedIn palatformu da ülkemize temsilci atayacağını açıkladı. Sosyal ağ sağlayıcılarının temsilci bildirimleri bizi mutlu ediyor. Diğer sağlayıcılardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz." değerlendirmesini yaptı.

"ARTIK ŞİKAYETLERİ DİREKT MUHATAPLARA İLETECEĞİZ"

Türkiye'deki vatandaşların tıpkı Avrupa Birliği vatandaşları gibi taciz, siber zorbalık, taklit hesap, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi şikayetlerini artık direkt muhataplarına ileteceklerini vurgulayan Sayan, sağlayıcıların da vatandaşların taleplerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

"CEZA GELMEDEN ÖNCE TEMSİLCİLERİNİZİ GÖREVLENDİRİN"

"Sağlayıcılara çağrımız reklam yasağı ya da bant daraltma cezası gelmeden temsilcilerini ülkemizde görevlendirmeleri." ifadesini kullanan Sayan, reklam yasağının uygulamasını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu ile ilgili tüm kamu kurumlarının denetleyeceğini bildirdi.

"REKLAM VERENE AYRICA CEZA"

Temsilci atamayan sosyal medya ağlarına reklam veren şirketlere ayrıca ceza kesileceğini vurgulayan Sayan, "Daha önce de belirttiğimiz gibi amacımız ne sosyal ağ sağlayıcılarının ne de vatandaşlarımızın ülkemizde sağlanan hizmetlerden mahrum kalmaları. Bizler sadece ve sadece ikircikliğin (ayrımcılık) ortadan kalkması ve vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesini istiyoruz." değerlendirmesini yaptı.

LINKEDIN NEDİR?

Sosyal medya ağlarının her birinin kendine has özellikleri bulunur. Bazıları fotoğraf bazıları metin tabanlıdır Lınkedin’da iş bağlantılarınızı güçlendirmek için kullanılır. Profilinizde CV’nizde bulunması gereken bilgilere yer verilir. İşte Linkedin tam olarak budur. Ayrıca hesabınızı PDF olarak bilgisayarınıza kaydedebilir ya da başkalarına gönderebilirsiniz.

LINKEDIN NASIL KULLANILIR?

Linkedin hesabınızı bir sosyal medya platformu gibi kullanabilirsiniz. Yani paylaşımda bulunabilir ve “takip etme” yerine “bağlantı kur” özelliğini kullanırsınız. Kısaca Lınkedin hesabınızla bir makale, fotoğraf, video ya da fikir paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınızı bağlantılı olduğunuz kişiler görür.

Linkedin’a üye olmak için ihtiyacınız olan ilk şey bir e posta adresidir. www.linkedin.com adresine giriş yaptıktan sonra yeni üye seçeceğini kullanarak üyeliş işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Sosyal medya devinden Türkiye kararı ile ilgili etiketler Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sosyal Medya LinkedIn sosyal ağ temsilci
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.