Sosyal konutta büyük gün! TOKİ konutlarının ilk temeli bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla atılacak...

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi "İlk Evim İlk İş Yerim" projesinde beklenen gün geldi. Projenin ilk temeli bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek törenle atılacak. İlk etabın inşası 2 yılda tamamlanacak.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinde geri sayım başladı.

"İlk evim ilk iş yerim" projesi kapsamında 17 ilde 5 bin 615 konut için kazma vurulacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla temeller atılacak. Konutlar yerel ve yatay mimariye göre inşa edilecek.

ANKARA'DA 2 BİN 171 KONUTUN TEMELİ ATILACAK

Temellerin atılacağı iller arasında 2 bin 171 konut ile Ankara başı çekiyor. Sincan'da 1626 konut ve 34 iş yerinin inşası için çalışmalar başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı bağlantı ile temel atma törenine katılacağı duraklardan biri de Konya. Toplamda 7 bin 655 sosyal konutun yapılacağı Konya için ilk temel Kadınhanı ilçesinde 206 konut ile atılacak. 500 iş yeri ve 55 bin ev yapmaya hazır arsa da şehre kazandırılacak.

Türkiye genelindeki 250 bin konutun 2 bin 420'si Erzurum'a yapılacak. Kentte ilk temel atma töreni Hınıs ilçesinde yapılacak. İlçeye proje kapsamında 158 konut inşa edilecek.

 

TOKİ İLK ETAP NE ZAMAN BİTECEK?

Ankara, Konya ve Erzurum dışında 14 kentte de temeller atılacak. Bu iller; Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Kahramanmaraş, Kırşehir, Manisa, Muğla, Uşak, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak.

Konutların inşası 2 yılda tamamlanacak.

 

Sosyal konutta büyük gün! TOKİ konutlarının ilk temeli bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla atılacak... ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.