Vefat sayısı 20 bini aştı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Aralık Kovid-19 hasta tablosunu açıkladı. Bakan Koca'nın son dakika açıklamasına göre, son 24 saatte 257 kişi daha Kovid-19 nedeniyle vefat ederken, bugüne kadar vefat edenlerin sayısı 20 bini aştı. 180 bini aşkın test sonucunda 15 bin 197 yeni vaka tespit edildi. Uzun süre sonra yeni hasta sayısı 3 binin altına indi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

28 Aralık Kovid-19 hasta tablosu belli oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son tabloyu "Bugün tespit edilen 2.816 yeni hastamız var. Aktif vaka sayısı düşmeye devam ediyor. Elde ettiğimiz kazanımları muhafaza edebilmek ve salgınla mücadele edebilmek için tedbir ve kısıtlamalara tam uyum şart. Birlikte üstesinden geleceğiz." uyarısıyla paylaştı...

Vefat sayısı 20 bini aştı...

Haftalık olarak düzenlenen veriler sütunundaki hastalarda zatürre oranı geçtiğimiz hafta yüzde 4.1'di. Alınan tedbirler sonucunda genel tabloda yaşanan olumlu sonuçlar hem bu oranda hem de yatak doluluk oranlarında da kendisini gösterdi. 

Yeni tabloya göre, 

Hastalarda zatürre olma orasın yüzde 3,8'e,

Yatak doluluk oranı yüzde 49,1'e

Erişkin yoğun bakım doluluk orana yüzde 68,1'e,

Ventilatör doluluk oranı yüzde 36,2'ye düştü. 

Ortalama temaslı tespit süresi de 10 saatten 9'a indi. 

Filyasyon oranı ise yüzde 99,9'da kaldı. 

Vefat sayısı 20 bini aştı... ile ilgili etiketler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vefat kovid-19 vaka hasta
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.