Son dakika... Türkiye'nin ABD'ye yaptığı iki yardım dünya gündeminde

Türkiye'nin koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden bir olan ABD'ye gönderdiği ikinci tıbbi yardım paketini taşıyan askeri nakliye uçağı ABD'ye ulaştı. Türkiye’nin NATO müttefiki ABD’ye yolladığı iki uçak tıbbi malzeme yardımı hem ABD basınında hem uluslararası medyada büyük ilgi gördü.

Associated Press: Türkiye, koronavirüs salgını ile boğuşurken ABD’yi desteklemek için bir uçak dolusu kişisel koruyucu ekipman gönderdi.

Middle East Eye: Türkiye yarım milyon maske bağışladı. Türkiye, Washington’a koronavirüsle savaşında yardımcı olmak amacıyla ABD’ye cerrahi maske ve önlük de dahil olmak üzere tıbbi yardımla dolu bir uçak gönderdi.

Son dakika... Türkiye'nin ABD'ye yaptığı iki yardım dünya gündeminde

Al Jazeera: ABD Koronavirüs vaka sayısı 1 milyonu aştı. Türkiye, ABD’deki koronavirüs salgınına tıbbi yardımda bulunuyor.

Sky News: Türkiye bize uçak dolusu medikal ekipman gönderdi.

Reuters Ajansı: Reuters, Türkiye’nin İtalya, İspanya, İngiltere, İran, Çin, Balkan ve Afrika ülkelerine de yardımlar yolladığını hatırlattı.

CNN International: ABD’ye salı günü giden ilk uçağın Maryland’de Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Philip Reeker tarafından karşılandığını belirtti.

NBC News: “Türkiye, ABD’ye tıbbi ekipman bağışladı” diyen NBC News, maske, giysi ve siperlerin ABD’de Federal Acil Durum Yönetim Ajansı tarafından dağıtılacağını belirtti.

Bloomberg: S-400 gerilimini hatırlatan Bloomberg, ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield’in Türkiye’ye ‘cömert bağışından’ ötürü teşekkür ettiğini aktardı. Bloomberg, “Virüs dayanışma getirdi” dedi.

Washington Times: Türkiye’nin ABD’ye koruyucu tıbbi malzeme yolladığını, karşılığında ABD’den dayanışmanın iyileşmesini talep ettiğini belirtti. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkan Trump’a yolladığı mektupta yer alan “Umuyorum ki Kongre ve ABD basını da salgın sırasında sergilediğimiz bu dayanışmanın da etkisiyle, ilişkilerimizin stratejik önemini daha iyi kavrayacaktır” sözlerine yer verdi.

Defense One: Erdoğan’ın “Türkiye, her türlü dayanışma sergilemeye devam edecektir” mesajının altını çizdi.

Son dakika... Türkiye'nin ABD'ye yaptığı iki yardım dünya gündeminde ile ilgili etiketler ABD yardım kovid-19 covid-19 corona
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...