Sinop'ta Türk el sanatları ustaları buluştu

Sinop Yaşlılar evinde gerçekleşen programa Sinop Valisi Köksal Şakalar, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ve vatandaşlar katıldı.

Programda açıklamalarda bulunan Sinop Usta Öğreticiler Derneği Başkanı Seda Karaarslan Demir; “Bugün burada çok değerli Anadolu Geleneksel Türk el sanatçıları ustalarını, zanaatkarlarını burada birbirleriyle buluşturarak Sinop halkına görsel şölen sunmak üzere toplandık. Bizler köklü ve kadim bir milletin evlatları olarak sanatkarımızla ve zanaatkarlarımızla gurur duymaktayız. Onların eserlerinin ecdadımızın sanat tecrübelerinin, yaşam biçimlerinin ve duygularının günümüze yansıması bizi oldukça kültürel bir millet yapıyor. El emeği ürünlerimizin günümüze kültürel zenginlik katması oldukça önemlidir"dedi.

Sinop'ta Türk el sanatları ustaları buluştu ile ilgili etiketler Sinop
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.