ÖSYM yarın YKS ve MSÜ için sınav yeri değişikliği taleplerini alacak!

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM, YKS ve MSÜ için sınav yeri değişikliği taleplerini alınacağını duyurdu. Son dakika haberine göre, sınav yerini değiştirmek isteyen öğrenciler yarın https://ais.osym.gov.tr internet adresinden değişiklik taleplerini iletebilecek. 

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

ÖSYM, YKS ve MSÜ'ye başvuranlardan, atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenlerden değişiklik taleplerinin alınacağını duyurdu. 

Sınav yerini değiştirmek isteyen öğrenciler 29 Mayıs 2020 tarihinde 09.00 - 23.59 saatleri arasında https://ais.osym.gov.tr internet adresinden değişiklik taleplerini iletebilecek. 

ÖSYM'nin sitesinden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: 

"2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ile 2020 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2020-MSÜ) başvuran adayların atamaları, ilgili sınava başvurularında birinci sırada tercih ettikleri sınav merkezlerine yapılmıştır.

Ancak, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adaylar (sınav merkezi değişiklik taleplerini dilekçe vb. yollarla daha önce ÖSYM'ye göndermiş olan adaylar dahil) sınav merkezi değişikliği taleplerini değerlendirilmek üzere 29 Mayıs 2020 tarihinde 09.00 - 23.59 saatleri arasında https://ais.osym.gov.tr internet adresinden Başkanlığımıza iletebileceklerdir."

ÖSYM yarın YKS ve MSÜ için sınav yeri değişikliği taleplerini alacak!

ÖSYM yarın YKS ve MSÜ için sınav yeri değişikliği taleplerini alacak! ile ilgili etiketler ÖSYM YKS MSÜ sınav yeri değişiklik
GÜNÜN VİDEOSU

Evlat nöbetinde bir buluşma daha! Annenin oğluna ilk sorusu duygulandırdı: Aç mısın?

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere eylemin 996'ncı gününde katılan Mardinli Akdaş çifti, terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan oğullarına kavuştu. Anne Gülperi Akdaş, oğluna sarılıp "Aç mısın?" diye sorması duygulandırdı.