Son dakika... Yeni koronavirüs araştırmasında garip iddia: Ölümü gösterip eşcinselliğe razı edecekler

Son dakika... Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili tüm dünyada bilim insanları tarafından tedavi ve aşı çalışmaları devam ediyor. Hastalanan erkeklerin sayısının dünya genelinde kadınlara göre daha fazla olduğu bilinen gerçeğinden yola çıkan bilim insanları tedavi için garip bir sistem uygulamaya başladı. Erkeklere kadınlık hormonları vermenin hastalığa karşı mücadelede etkili olup olmayacağını araştırmaya başlandı.

Çin, İtalya, ABD gibi bulunduğu kıtada virüsün merkezi haline gelen ülkelerde yapılan araştırmalar, kadınların erkeklere kıyasla hastalığı daha az ağır geçirdiğini, hayatta kalma olasılığının ise daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.

Son dakika... Yeni koronavirüs araştırmasında garip iddia: Ölümü gösterip eşcinselliğe razı edecekler

ERKEKLERE KADINLIK HORMONU

New York Times'ta yer alan habere göre, bundan yola çıkan bilim insanları, erkeklere kadınlık hormonları vermenin koronavirüse karşı mücadelede etkili olup olamayacağını araştırmaya başladı.

Gazetede yer alan habere göre, ABD'deki üç hastane bu araştırma içi seçildi. Erkek koronavirüs hastalarına bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için kadın cinsiyet hormonları olan östrojen veya progesteron veriliyor.

Renissance Tıp Fakültesi Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Dr. Sharon Nachman, araştırmaya geçen hafta başladıklarını ve ön sonuçları birkaç ay içinde beklediklerini ifade etti.

"HAMİLE KADINLAR HASTALIĞI HAFİF GEÇİRİYOR"

Çalışmanın başındaki Cedars-Sinai Hastanesi yoğun bakım doktoru Sara Ghandehari, söz konusu iki hormonun seviyesinin yüksek olduğu hamile kadınların hastalığı hafif geçirme eğilimi gösteriklerini belirterek "kadın olmanın, hamile olmanın koruyucu bir özelliği var. Bu da bizi hormonlar üzerine düşünmeye itti" diyerek fikrin nasıl ortaya çıktığını açıkladı.

Ancak bazı bilim insanları umulan 'sihirli değnek' etkisinin bu yöntem olmadığını ifade ediyor.

Kesin sonuçlar için ise birkaç ay sonraki ön sonuçlar bekleniyor.

 

Son dakika... Yeni koronavirüs araştırmasında garip iddia: Ölümü gösterip eşcinselliğe razı edecekler ile ilgili etiketler erkek hasta kadın hasta kovid-19 corona covid-19 koronavirüs tedavisi hormon kadınlık hormonu
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...