İstanbul'da 5,8'lik depremin bilançosu: 43 kişi yaralandı!

İstanbul'da saat 13.59'da deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi. Depremin Silivri'ye uzaklığının 21,68 kilometre olduğu belirtildi. Kent genelinde şiddetli şekilde hissedilen sarsıntı sonrası 4.1 ve 4.0 büyüklüğünde artçı sarsıntılar kaydedildi. Habertürk'ün haberine göre depremde 43 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.

İstanbul'da saat 13.59'da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre 6, AFAD'ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Depremin Silivri'ye uzaklığının 21,68 kilometre olduğu belirtildi.

İlk belirlemelere göre depremde can kaybı yok. Şiddetli sarsıntının ardından İstanbullular sokaklara çıktı. Okullar, hastaneler ve AVM'ler hızla tahliye edildi. Telefon hatları kesildi, İstanbul'da vatandaşlar birbirine ulaşamadı. 

43  KİŞİ YARALANDI

Habertürk'ün haberine göre depremde 43 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.

AFAD'DAN TAKVİYE 

AFAD, bazı ilçelerdeki binalarda çatlaklar olduğunu ve Avcılar’da bir caminin minaresinin kısmen yıkıldığını duyurdu. Şirinevler’de yan yatan bir bina ile oluşan çatlaklar nedeniyle Silivri Devlet Hastanesi tahliye edildi. Yapılan açıklamaya göre; 4 ilden 80 kurtarma uzmanı İstanbul'a sevk edildi.

AFAD: Boğaziçi'ndeki 3 köprüde de hasar bulunmuyor.

Deprem kent genelinde ve Sakarya, Tekirdağ, Kocaeli, Düzce, Bilecik'te de hissedildi.

İstanbul'da 5,8'lik depremin bilançosu: 43 kişi yaralandı!

28 ARTÇI DAHA

AFAD’dan alınan bilgiye göre, Marmara Denizi Silivri açıklarında yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin artından artçı sarsıntılar devam ediyor.

Marmara Denizi'nde en büyüğü 4.1 büyüklüğünde 28 artçı sarsıntı yaşandı.

OKULLAR TATİL, TRAFİK YOĞUN

Sarsıntı sonrası kentteki bazı okullar boşaltıldı. Ardından İstanbul Valiliği, kent genelinde bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

  İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, deprem sonrasında saat 14.20 itibarıyla AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmadığını, bütün birimlerin depremin kentteki etkilerini yakından takip ettiğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, saat 13.59'da 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

İstanbul'da 5,8'lik depremin bilançosu: 43 kişi yaralandı! - Resim : 2

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibarıyla ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir."

DEPREM NEDENİYLE DURUŞMALARA ARA

Bakırköy Adalet Sarayı deprem nedeniyle kontrollü bir şekilde tahliye edildi. Duruşmalara ise tedbiren ara verildi.

 

İstanbul'da 5,8'lik depremin bilançosu: 43 kişi yaralandı! ile ilgili etiketler İstanbul Silivri deprem
GÜNÜN VİDEOSU

Gezi olaylarının 10. yıl dönümünde Türkiye Komünist Partili bir grup polislere saldırdı!

Türkiye Komünist Partili bir grup, Gezi kalkışmasının 10. yıl dönümünde Taksim'de polislere saldırdı. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 59 şahıs gözaltına alındığı belirtildi.