Samsun ayaklandı! Bu kareler isyan ettirdi...

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin özel davetlisi olarak kente gelen ünlü Rus kadın blogger'lar, kentin tanıtımını yaptı ama tepkiler gecikmedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin özel davetlisi olarak kente gelen ünlü Rus kadın blogger'lar, kentin tanıtımını yaptı ama tepkiler gecikmedi.

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun-Krasnodar uçak seferlerinin başlamasının ardından Rus turistleri bölgeye çekebilmek için 'Rus bloggerlerle' yaptığı tanıtım, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Samsun ayaklandı! Bu kareler isyan ettirdi...

Otel odası görüntülerini paylaşan, golf sahasında seksi pozlar veren Rus Bloggerlerin yaptığı çalışma, "Samsun elden gidiyor" şeklinde tepkilerin yanı sıra tanıtım şeklinin doğru olup olmadığı tartışmasını da başlattı. Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken, Rus blogger’ların bloglarında paylaştığı fotoğraflara “Samsun ikinci planda kaldı” yorumları yapıldı.

Samsun ayaklandı! Bu kareler isyan ettirdi... - Resim : 2

“RUS REKLAM AJANSIYLA ANLAŞTIK”

Hedef Halk sitesinden Zekeriya Fırat’ın haberine göre; Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, 1.5 ay önce Krasnodar’ın en işlek caddelerinde çalışan 2 otobüsü “Samsun sizi bekliyor” sloganıyla giydirerek, Ruslar için tanıtıma başladıklarını söyleyerek eleştirilere yanıt verdi: “Ruslar daha çok Antalya'ya gidiyor. Direkt uçakla 50 dakikada Samsun’a gelecekler. Bu da meyvelerini vermeye başladı. Tanıtım için bir Rus reklam ajansıyla anlaştık. Bu kadınların her birinin 50 binden fazla takipçisi var. Güzellikleriyle dikkat çeken bu kadınlar şehrin tarihi, turistik ve güzel mekânlarında çektikleri fotoğrafları takipçileriyle paylaşıyor.”

Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire ve Sosyal İşler Daire Başkanı Çamaş, "Bana göre akıllı bir yol" dedi.

Samsun ayaklandı! Bu kareler isyan ettirdi... - Resim : 3

Samsun ayaklandı! Bu kareler isyan ettirdi... - Resim : 4

Samsun ayaklandı! Bu kareler isyan ettirdi... - Resim : 5

Samsun ayaklandı! Bu kareler isyan ettirdi... ile ilgili etiketler Samsun Reklam Rus turist tanıtım