Bakanlık açıkladı: Berber ve kuaförler kapanıyor

Gelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı, berber, güzellik salonu ve kuaförlerin faaliyetleri bugün 18:00 itibariyle durdurulduğunu duyurdu.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha gönderdi.

18:00'DEN İTİBAREN KAPATILACAK

Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacak.

KOLLUK BİRİMLERİ TAKİP EDECEK

Bakanlık, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

(AA)

Bakanlık açıkladı: Berber ve kuaförler kapanıyor

Bakanlık açıkladı: Berber ve kuaförler kapanıyor ile ilgili etiketler İçişleri Bakanlığı Son dakika berber kuaför