Sokak köpekleriyle alakalı algı çalışması ifşalandı!

Türkiye’nin birincil sorunu haline gelen, neredeyse her gün ölümlere ve yaralanmalara sebebiyet veren başıboş köpek tehdidi görmezden gelen kişiler algı çalışmasına başladı.

Sokak köpekleri tarafından saldırıya uğrayan, yaralanan ya da öldürülen insanların görüntüleri sosyal medyada gündem olurken bu durumu görmezden gelen kişilerde bulunuyor. Özellikle bazı gruplar yaşanan olayları hiçe sayarak tam tersi şekilde algı yapıyor. Son olarak Twitter üzerinden konuşma yapan kişiler seçimlerin yaklaştığını daha fazla algı yapmak gerektiğini söylemesi dikkat çekti.

ÇÖZÜM OLMADI!

Türkiye, sokak hayvanları ile ilgili problemi çözmek için 2004 yılında 5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu kabul etti. Fakat neredeyse her gün yaşanan köpek saldırılarına hala bir çözüm bulunamadı.

Hayvanların kontrol dışı üremesi, sahipli olanların terk edilmesi ve/veya yavrularının çevreye bırakılması gibi sebepler sahipsiz hayvanların mevcudunu giderek artırıyor.

Sokak köpekleriyle alakalı algı çalışması ifşalandı! ile ilgili etiketler Köpek saldırısı
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ve Fulya Öztürk arasındaki diyalog gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan lideri İlham Aliyev'in Nahçıvan'da gazeteci Fulya Öztürk ile aralarında geçen diyalog sosyal medyada gündem oldu.