Siyasi pazarlık gün yüzüne çıktı: Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde DEM Parti bayrakları dalgalandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy ve Sancaktepe'de mitinglere katıldı. CHP ile DEM Parti arasındaki siyasi pazarlığın adayı olan Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde DEM Parti bayrakları dalgalandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy ve Sancaktepe'deki halk buluşmalarına katıldı. Burada düzenlenen mitinglerde CHP ile DEM Parti'bin kirli ittifakı çok daha net görüldü.

DEM PARTİ BAYRAKLARI DALGALANDI

İstanbul'da CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun Sancaktepe mitinginde DEM Parti bayrakları açıldı. CHP bayraklarının yanı sıra DEM Parti bayrakları sallayan bir grup "zafer" işareti yaparak Ekrem İmamoğlu'na destek verdi.

Siyasi pazarlık gün yüzüne çıktı: Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde DEM Parti bayrakları dalgalandı

İLÇEDEKİ ADAYLARI BEĞENMEYEN CHP'Lİ KADINLAR İMAMOĞLU İLE GÖRÜŞTÜRÜLMEDİ

Programın ardından İmamoğlu, otobüsten inip aracına binerken CHP'li bir kadın, ilçedeki aday seçiminin yanlış olduğunu ileri sürerek, İmamoğlu ile görüşmek istedi.

Görevliler tarafından izin verilmemesi üzerine bu duruma tepki gösteren partili kadın, "Ben Çekmeköy'ü kaybetmek istemiyorum, kazanmak istiyorum. Partidenim, böyle bir rezalet görmedim. Şuraya bakın görüştürmüyorlar." ifadesini kullandı.

Bu sözlerinin ardından İmamoğlu'nun aracının yanına giden partili, yine de kendisiyle görüştürülmedi.

VATANDAŞ'TAN İMAMOĞLU'NA METRO TEPKİSİ

İmamoğlu, daha sonra Sancaktepe'de esnaf ziyaretinde bulundu. Bu sırada Ümit Demirhas isimli kişi, İmamoğlu'na, "Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metrosunun" ne zaman açılacağını sordu. İmamoğlu'nun, "20 gün sonra" cevabını vermesi üzerine Demirhas, "Seçim dönemine denk getirdiniz" diye sitemde bulundu.

İmamoğlu'nun, AK Parti'nin metro hattını yapmadığını, kendilerinin ise üç senede bitirdiğini söylemesi üzerine Demirhas, "Siz 5 senedir yapamadınız." cevabını verdi.

İmamoğlu'nun, "Sizi vicdanınıza emanet ediyorum." sözlerine Demirhas, "Vicdanım rahat." yanıtını kullandı.

Başka bir vatandaş ise İmamoğlu'na, ilçedeki ana yollarda çukurlar olduğunu ve aracıyla bunlara düşmemek için çabaladıklarını söyleyip, yolların yapılmasını istedi.

İmamoğlu, esnaf ziyareti ve meydandaki siyasi partilerin seçim çadırlarını ziyaret ettikten sonra Sancaktepe'deki halk buluşmasına katıldı.

Burada katılımcılardan destek isteyen İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı'nın pazartesi günü açılacağını, kendisinin davet edildiğini ve açılışa katılacağını söyledi.

Buluşmada katılımcılar, Türk bayrağı, CHP ve DEM Parti bayrakları salladı.

Siyasi pazarlık gün yüzüne çıktı: Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde DEM Parti bayrakları dalgalandı ile ilgili etiketler Ekrem İmamoğlu DEM Parti Çekmeköy Sancaktepe
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.