Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'i öldürenler yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'da öldürülen Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'in azmettiricisi, Kavac isimi suç örgütü yöneticisi Radoje Zivkovic ve beraberindeki 11 kişinin yakalandığını duyurdu.

Balkan Karteli olarak nitelendirilen Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç, geçtiğimiz günlerde Şişli'de otomobilin içindeyken motosikletle aracına yanaşan bir saldırgan tarafından dört kurşunla vurularak öldürülmüştü.

2018'DE ANTALYA'DA YAKALANMIŞTI

Kırmızı bültenle aranan Vukotiç, 2018 yılında Antalya'da yakalanmış ve Sırbistan'a iade edilmişti.

Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'i öldürenler yakalandı


SIRP SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİNİ ÖLDÜRENLER YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'da öldürülen Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'in azmettiricisi, Kavac isimi suç örgütü yöneticisi Radoje Zivkovic ve beraberindeki 11 kişinin yakalandığını duyurdu.

"GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'i öldürenler yakalandı - Resim : 2

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye'de 3 yıl önce yakalanan ve Sırbistan'a teslim edildikten sonra orada serbest bırakılan, yasadışı yollarla tekrar Türkiye gelen Sırbistan'da "SKALJARİ" isimli Organize Suç Örgütü yöneticilerinden Jovan VUKOTİÇ, İstanbul Şişli'de motorlu iki şahıs tarafından aracına gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda öldürülmüş, araç içerisinde bulunan eşi, çocuğu ve şoförü sağ olarak kurtulmuştu.

Olayla ilgili İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü geniş çaplı çalışma başlattı.

Bu çalışma sonrası saldırıyı, KAVAC isimi suç örgütü yöneticisi olan Radoje ZİVKOVİC isimli şahsın, ülkemizdeki bağlantıları aracılığıyla gerçekleştirdiği belirlendi.

Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'i öldürenler yakalandı - Resim : 3


AZMETTİRİCİ İLE BİRLİKTE 12 KİŞİ YAKALANDI

16.09.2022 günü yapılan operasyonla Radoje ZiVKOVİC ve Zdravko PERUNOVIC isimli şahıslarla birlikte toplam 12 şahıs gözaltına alındı.

Şahıslarla birlikte 11 adet sahte kimlik, 6 adet sahte pasaport ve olayda kullanılan 2 adet silah ele geçirildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


.

Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'i öldürenler yakalandı ile ilgili etiketler Şişli Emniyet Genel Müdürlüğü Jovan VUKOTİÇ Balkan Karteli Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç kırmızı bülten
GÜNÜN VİDEOSU

İstanbul'da skandal olay: Küçük çocuğa alkol içirip sosyal medyada paylaştılar!

İstanbul Başakşehir'de bir grup genç, sokakta gördükleri küçük çocuğa alkol içirip o anları sosyal medyada paylaştılar.