Şırnak şehidi uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kolankaya, memleketi Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde toprağa verildi.

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Şevket Kolankaya, memleketi Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin cenazesi Dilek Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Burada kadınlar tarafından karşılanan cenaze, daha sonra Dilek Mahallesi meydanında bulunan cemevine alındı.

Cemevi önünde düzenlenen cenaze töreninde şehidin eşi Mürüvet Kolankaya tabuta sarılarak, gözyaşı döktü. Baba Yaşar Kolankaya ve anne Gürbüz Kolankaya'nın ayakta durmakta zorlandıkları gözlendi.

Şehidin 2 yaşındaki oğlu Güney'in ise bir akrabasının kucağındayken babasının tabutuna dokunması, duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Şehidin cenazesi, törenin ardından önce askerlerin daha sonra vatandaşların omzunda Hasan Baba Mezarlığı'na götürülerek, defnedildi.

Şırnak'ta 26 Mart'ta yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Kolankaya, Şırnak Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından, GATA'da tedavi altına alınmıştı.

.

Şırnak şehidi uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...