Hayatını kaybedenlerin sayısı arttı

İstanbul Valiliği Bahçelievler'de doğalgaz sıkışmasının neden olduğu patlamada ölenlerin sayısının 3'e yükseldiğini açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bahçelievler'de doğalgaz sıkışması nedeniyle olduğu değerlendirilen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 3'e yükselmiştir. Olayda yaralanan 3 vatandaşımızın tedavileri ise kaldırıldıkları hastanelerde devam etmektedir" denildi. Yapılan açıklamada, Özgür Çoban, Ömer Özdemir ve Ahmet Bal'ın hayatını kaybettiği belirtildi. 

BAKAN YERLİKAYA'DAN TAZİYE MESAJI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da paylamaya ilişkin, 'İstanbul Şirinevler'de bir binanın 5'inci katında meydana gelen patlamada 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 4 vatandaşımız da yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.' dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin soruşturma başlattı. Olay yeri incelemesi ve delil tespit çalışmaları için nöbetçi savcı olay yerine geçti.

VALİ GÜL SON DURUMU PAYLAŞTI

İstanbul Valisi Davut Gül, Şirinevler'deki patlama 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığı açıkladı. Vali Gül'ün açıklamaları şöyle; İlk belirlemelere göre doğal gaz kaynaklı patlama meydana geldi.

Belediyemiz, kaymakamlığımızla birlikte aileleri uygun kamu misafirhanelerine tahliye etti. Diğer apartmanlardaki zarar tespitleri devam ediyor. Vefat eden hemşerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Allah büyük afetlerden milletimizi korusun.

YARALILAR AYNI EVDEN Mİ?

İlk belirlemelere göre öyle görünüyor. Daha yeni olduğu için hastane boyutu, olay yeri inceleme boyutu devam ediyor.

PATLAMANIN ŞİDDETLİ OLMASININ ETKİSİ NE?

Doğal gaz kaynaklı olduğu söyleniyor. Mutfak kısmında meydana gelmiş, uzmanlar inceliyorlar. İlk bilgilere göre mutfak kısmında, doğal gaz kısmında, itfiaiyemizin verdiği bilgiye göre doğal gaz kaynaklı olduğu düşünülüyor.

TERÖR SALDIRISI İDDİALARINA YALANLAMA

Terör saldırısı iddialarıyla ilgili de konuşan Belediye Başkanı, öyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etti.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

Patlamaya ilişkin İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bahçelievler İlçesi Şirinevler Mahallesi’nde bir binada meydana gelen ve doğalgaz sıkışması kaynaklı olduğu değerlendirilen patlamada ilk belirlemelere göre bir kişi hayatını kaybetmiş, 2’si ağır toplam 4 kişi de yaralanmıştır" denildi.

PATLAMA OLAN SOKAK TRAFİĞE AÇILDI

 Bahçelievler'de meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz patlaması nedeniyle trafiğe kapatılan sokak, belediye ekiplerinin çalışmalarının ardından tekrar ulaşıma açıldı. 45 yıllık binadan ise karot örneğinin alınacağı öğrenildi.
Olay, saat 15.00 sıralarında Bahçelievler Şirinevler 7. Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bulunan 6 katlı bir binada ilk belirlemelere göre doğalgaz kaynaklı patlama meydana geldi. Patlamada Özgür Çoban, Ömer Özdemir ve Ahmet Bal hayatını kaybetmiş, 3 kişi de yaralanmıştı. İtfaiye ekiplerinin çalışmalarının bitmesinin ardından binanın bulunduğu caddede belediye ekipleri de çalışmalarını tamamladı. Tedbir amaçlı boşaltılan 45 yıllık binadan yarın karot örneği alınacağı ve raporun sonucuna göre binanın yıkılıp yıkılmayacağı öğrenildi. Temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından cadde ise tekrar trafiğe açıldı.

Hayatını kaybedenlerin sayısı arttı ile ilgili etiketler İstanbul Şirinevler
GÜNÜN VİDEOSU

Tekirdağ'da pitbull dehşeti! Kadını ve köpeğini vatandaşlar zor kurtardı: Korku dolu anlar

Tekirdağ'da köpeği ile birlikte yürüyüşe çıkan kadın, ağızlıksız ve tasmalı bir pitbullun saldırısına uğradı. Vatandaşlar kadın ve köpeğini pitbullun elinden zor kurtardı.