Sırbistan, mültecileri yarı çıplak şekilde gece soğuğunda ülkeden attı

Sırbistan, Kuzey Makedonya'dan ülkeye geçmeye çalışan mültecileri soyup gece soğuğunda yarı çıplak şekilde Kuzey Makedonya sınırına bıraktı. Mültecilerin Suriyeli olduğu belirtildi.

Kuzey Makedonya'nın insan hakları örgütü Legis'in yayınladığı videolara göre, Sırbistan tarafından sınır dışı edilen mülteciler yarı çıplak şekilde Kuzey Makedonya sınırına bırakıldı.

Legis, videonun bölgede yaşayan bir sakin tarafından çekildiğini belirterek, videonun kendilerine 10 Şubat'ta ulaştığını söyledi. Mültecilerin Suriyeli olduğu belirtildi.

Legis Başkanı Jasmin Redjepi, "rahatsız edici ve aşağılayıcı" bu uygulamanın Avrupa Birliği (AB) ve Sırbistan Sınır İşbirliği Zirvesi'nden hemen sonra gerçekleştiğini söyledi. Zirvenin amacı ise Sırbistan sınırını insan kaçakçılığı operasyonlarından temizleme çalışmalarını güçlendirmekti.

Sırbistan polisi, konuyla ilgili sorulara cevap vermedi.

Sırbistan, mültecileri yarı çıplak şekilde gece soğuğunda ülkeden attı ile ilgili etiketler Sırbistan Mülteci Suriyeli

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.