Sinan Oğan'dan Ali Babacan'a vekil göndermesi: "Çeyrek katkısı olmayan..."

Millet İttifakı'ndan Ali Babacan bugün yaptığı açıklamada aklınca Sinan Oğan'la dalga geçerek "Bir seçimlik adayların adını hep unutuyoruz ya." ifadelerini kullanmıştı. Oğan ise bu cümleye akşam katıldığı yayında yanıt verirken "Çeyrek katkısı olmadan bir sürü milletvekili alanın adı neydi? Ha Ali Babacan." diyerek Babacan'a göndermede bulundu. İşte detaylar....

Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden birini yaparken ilk turda aldığı yüzde 5,2'lik oy oranı sonrası dikkatleri üzerine çeken ancak ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alan Sinan Oğan önemli açıklamalarda bulundu.

HDPKK VE CHP'NİN HEDEF ODAĞI OĞAN

Oğan bu kararının ardından başta HDPKK ve CHP olmak üzere çeşitli ithamlara maruz kaldı. Bu ithamlarda birine de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan imza attı.

BABACAN AKLINCA OĞAN'LA DALGA GEÇTİ

Kılıçdaroğlu'nun yol arkadaşlarından olan Babacan katıldığı canlı yayında Sinan Oğan'la aklınca dalga geçerek "Bir seçimlik adayların adını hep unutuyoruz ya." ifadelerini kullanmıştı.

OĞAN'DAN YANIT GECİKMEDİ: NEYDİ ADI?

Oğan akşam saatlerinde katıldığı canlı yayında Babacan'a olay bir göndermede bulundu.

Babacan'ın adını kasıtlı olarak telaffuz etmeyen Oğan, "Çeyrek katkısı olmadan bir sürü milletvekili alanın adı neydi? Ha Ali Babacan." diye konuştu.

"TÜRKLÜK KAVRAMINI ÇIKARACAĞIZ" DİYEN BABACAN'A YÜKLENDİ

Oğan yaptığı açıklamada "Anayasanın 66'ncı maddesi mesela onu ben burada açıklayayım. Neden özellikle ifade ettik, 66 maddenin adresi Millet İttifakı'nda bir parti var. Eskiden AK Parti'de bakanlık da yapmıştı. Vallahi hiç çeyrek katkısı olmadan bir sürü vekil katkısı alan kimdi? Heh Ali Bey. Ali Babacan'ın partisinden Millet İttifakı'na dönük baskı vardı. Türklük tanımını oradan çıkaracağız diye biz bunun altını çizmekle hiç kimsenin bu maddeye dokunamayacağının altını çizmiş olduk. Bu millet ittifakına bir mesajımızdı. Bunlara laf etmek öyle kolay değil" dedi.

Sinan Oğan'dan Ali Babacan'a vekil göndermesi: "Çeyrek katkısı olmayan..." ile ilgili etiketler Ali Babacan Sinan Oğan
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.