Silahlı Trump yanlıları Virginia'da toplanmaya başladı

ABD Başkanlığı için gün sayan Joe Biden'ın yemin töreni için Washington DC'deki Kongre binası önünde hazırlıklar sürerken, silahlı Trump yanlılarının da Virginia eyaletinin başkenti Richmond'da toplanmaya başladığı bilgisi ajanslardan son dakika olarak geçilmeye başlandı.

ABD’de Virginia eyaletinin başkenti Richmond‘da, Trump yanlısı silahlı gruplar "Lobi Günü"nde toplanmaya başladı.

FBI'DAN 200 ŞÜPHELİ AÇIKLAMASI

Bu arada Joe Biden’ın göreve başlamasına 2 gün kala FBI, 20 Ocak’ta yapılacak yemin töreninde olay çıkarması muhtemel 200’den fazla şüpheli belirlediklerini duyurdu. 

FBI Direktörü Chris Wray, Biden’ın yemin törenine yönelik silahlı protesto çağrıları da dahil olmak üzere internette yer alan çok sayıda konuşmanın izlendiğini açıkladı.

Potansiyel tehdit ihbarlarını da dikkate aldıklarını söyleyen Wray, Başkan Yardımcısı Mike Pence'e verdiği güvenlik bilgilendirmelerinde de, başkent Washington'daki protestolar ve mitinglerdeki şiddet potansiyeli konusunda endişeli olduğunu vurguladığını ifade etti. 

 

Silahlı Trump yanlıları Virginia'da toplanmaya başladı ile ilgili etiketler ABD Trump Richmond virginia Joe Biden

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.