Şikayetini geri çeken polis eşi, Rüzgar Çetin'den 330 bin TL alacak

Rüzgar Çetin, Beşiktaş'ta 1 polisin şehit olduğu, 1 polisin yaralandığı trafik kazasına ilişkin davada dün hakim karşısına çıktı.

Savcı, Rüzgar Çetin'in 'bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olmak suçundan 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapsini istedi. Mütaalasını veren savcı Rüzgar Çetin'in tutukluluk halinin ise devamını istedi.

Mahkeme heyeti Rüzgar Çetin'e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi, Rüzgar Çetin tahliye edildi. Kararın oy çokluğuyla alındığı, Çetin'in hapis yattığı süre göz önüne alınarak tahliye kararı verildiği öğrenildi. Çetin, 9 aydır tutukluydu.

Mahkeme Başkanı'nın karara şerh koyduğu öğrenildi. Çetin, tahliye olmasının ardından gece saatlerinde kendisini almaya gelen bir ciple Silivri Cezaevi'nden ayrıldı.

Öte yandan şehit polisin eşi Özlem Alagöz bir TV programında yaptığı açıklamada 'Çetin'in ailesinden para almadım' dedi.

ŞEHİT POLİSİN EŞİ: PARA ALMADIM

Yaşanan kazada şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün eşi Özlem Alagöz, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Alagöz, '8 aydır süren bir dava var siz de bunu takip ediyorsunuz. Artık çok bunaldım, gücüm kalmadı o yüzden pes ettim. Çocuklarıma konsantre olmam gerekiyordu. Çocuklarım zaten bir baba yokluğunu yaşıyorlar, annenin de psikoloji hat safhada bozuldu. Çocuklarıma motive olmak istiyorum.

Maddi manevi tazminat istemiyoruz. Sadece sigorta yaptırdığınızda, karşı tarafa verilecek bir 330 bin lira para var. Onu alacağım sadece başka da hiçbir şekilde para konusu söz konusu olmadı. Benim de ihtiyacım yok zaten. Bana 'iş bulalım' teklifi etmiştiniz hatırlarsanız, benim ihtiyacım çok maddi olarak herhangi bir şeye" dedi.

Şikayetini geri çeken polis eşi, Rüzgar Çetin'den 330 bin TL alacak ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.