Sezai Karakoç'un Mona Roza şiirinin ilham kaynağı Muazzez Akkaya, şairi mezarında ziyaret etti

Usta şair Sezai Karakoç'un Mona Roza şiirini yazdığı Muazzez Akkaya, Karakoç'un Fatih'te bulunan mezarına ziyarette bulunarak dualar etti. Yıllar sonra ilk kez konuşan Akkaya, "Bir kafede oturup beraber bir kahve içmek isterdim." dedi.

Sezai Karakoç’un Mona Roza şiirini yazdığı Muazzez Akkaya, Karakoç’un Şehzadebaşı Camii’nin haziresinde bulunan mezarını ziyaret edip, Fatiha okudu.

Karakoç'u şiirine ilham kaynağı olan Akkaya, yıllar sonra konuştu.

Sezai Karakoç'un Mona Roza şiirinin ilham kaynağı Muazzez Akkaya, şairi mezarında ziyaret etti

"OTURUP KAHVE İÇMEK İSTERDİM"

Muazzez Akkaya verdiği röportajında hayatı boyunca evlenmemeyi tercih eden Sezai Karakoç ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Böyle bir duruma sebep verdiysem diye üzülüyorum ama bir yerden de teselli oluyorum çünkü hiçbir yakınlık göstermedim, umut vermedim. Ancak üzüldüğüm bir şey var, Sezai Karakoç'u vefatından bir ay kadar önce Fenerbahçe sahilinde gördüm. Karşıdan yürüyordu ve o kadar dikkatli bana bakıyordu ki... Ama beyaz saçları, sakalları olunca tanıyamadım. Bir süre sonra gazetede vefat ilanını görünce onun Sezai Karakoç olduğunu anladım. Eğer o olduğunu bilseydim, bir kafede oturup beraber bir kahve içmek isterdim."

Sezai Karakoç'un Mona Roza şiirinin ilham kaynağı Muazzez Akkaya, şairi mezarında ziyaret etti - Resim : 2

SEZAİ KARAKOÇ'UN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Son olarak şairin büyük aşkı Akkaya, Karakoç'u Şehzadebaşı Camii'nde bulunan mezarında ziyaret ederek dua etti.

 

 

Sezai Karakoç'un Mona Roza şiirinin ilham kaynağı Muazzez Akkaya, şairi mezarında ziyaret etti ile ilgili etiketler Sezai Karakoç
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seyahatine ilişkin Türk Hava Yolları'ndan (THY) bilgi aldığını açıkladı.