Sezai Karakoç'un kabri başında Kur’an-ı Kerim okunacak

Büyük şair ve fikir adamı Sezai Karakoç'un sevenleri onu bir an olsun unutmuyor... Karakoç'un vefatının ardından bu pazar günü kabri başında çok anlamlı bir etkinlik düzenlenecek.

Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un 16 Kasım’da 88 yaşında vefat etmesi ile Türk edebiyatı ve fikir dünyası önemli bir değerini yitirdi.

"Mona Rosa" şiiri ile haklı bir üne kavuşan şair Karakoç, vasiyeti  üzerine Şehzadebaşı Camii'nin haziresine defnedildi.

Sezai Karakoç'un cenazesine edebiyat, sanat ve siyaset dünyasından pekçok isim katıldı.

SEVENLERİ KABRİ BAŞINDA BULUŞUYOR...

Diğer yandan, Sezai Karakoç’un sevenleri ise ünlü şair ve fikir adamı için anlamlı bir organizasyon gerçekleştiriyor.

Diriliş fikrinin mimarı, şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç’u sevenler 21 Kasım Pazar sabah namazından sonra rahmetlinin ruhuna hediye edilmek üzere Kur’an-ı Kerim okuyacaklar. Hayatını büyük bir yalnızlıkla yaşayan rahmetli şaire sevenleri yine imzasız, isimsiz ve protokolden uzak bir program ile dua edecekler.

Kur’an-ı Kerim tilavetini de İstanbul Müftülüğü'ne bağlı imamlar gerçekleştirecek.

Sezai Karakoç'un kabri başında Kur’an-ı Kerim okunacak ile ilgili etiketler Kuran-ı Kerim sezai karakoç
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.