Sevgilisinin intikamını almak için 'canlı bomba' oldu!

KONYA'da polise yönelik eylem hazırlığındayken yakalanıp tutuklanan PKK'nın gençlik yapılanma üyesi 'Rojda' kod adlı 25 yaşındaki Necla Yıldız'ın, geçen yıl Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde çatışmada öldürülen ‘Roni Serhat’ kod adlı YDG-H'li sevgilisi Mehmet Şefa Gündüz'ün intikamını almak için eylem yapmak istediği iddia edildi.

Polisin aranan canlı bomba kadın terörist listesinde bulunan ve Konya'da eylem hazırlığında iken yakalanan Adıyaman nüfusuna kayıtlı Necla Yıldız ile ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Necla Yıldız, geçen 5 Mayıs günü polise Karatay İlçesi Tatlıcak Mahallesi'nde oturan Şırnak nüfusuna kayıtlı Şeref B.'nin evine şüpheli bir kadın geldiği ihbarı üzerine başlatılan operasyonda yakalandı.

İhbarı alan polis Şeref B.'nin evine gelen kadının aranan canlı bombalı terörist listesinde yer alan Necla Yıldız olduğunu belirledi. Şefer B.'nin evine operasyon düzenledi. Necla Yıldız'ın burada bulunmaması üzerine Şeref B.'nin kardeşlerinin evine de baskın yapıldı. Ancak burada bulunmayan Yıldız, merkez Selçuk İlçesi'nde eğlenmeye gittiği bir kafede yakalandı. Necla Yıldız ile birlikte irtibatlı olduğu Şeref B. kardeşleri Heybet ve Kudret B., Emrah A. Ve Ömer N. gözaltına alındı. Necla Yıldız ve diğer 4 şüpheli suçlamaları kabul etmedi. Ancak şüphelilerden Kudret B., Necla Yıldız ve diğer şüphelilerin eylem hazırlığında olduğunu itiraf etti. Kudret B. ifadesinde, Necla Yıldız'ın, kendisinden patlayıcı yapımı için 'Amonyum nitrat' istediği söyledi. 6 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SEVGİLİSİNİ TANIYINCA ÖRGÜTE KATILMIŞ

Adıyaman nüfusuna kayıtlı olan Necla Yıldız'ın, 2 yıl önce Selçuk Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü sırada tanıştığı 'Roni Serhat' kod adlı YDG-H’li Mehmet Şefa Gündüz birlikte olmaya başladıktan sonra örgüte katıldığı ortaya çıktı. İki sevgilinin geçen yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çatışmalara katılmak için Diyarbakır'a gittiği ve orada güvenlik güçlerine yönelik saldırılara katıldığı ileri sürüldü. Batmanlı Mehmet Şefa Gündüz, geçen yılın 27 Ağustos’ta Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri arasında kalan bölge de güvenlik güçleriyle girdiği çatışma da öldürüldü.

SEVGİLİSİ ÖLÜNCE KOBANİ'DE CANLI BOMBA EĞİTİMİ ALDI

Necla Yıldız'ın, sevgilisinin çatışmada ölmesinin ardından bir süre Sur'da çatışmalara katıldığı ve daha sonra da Suriye'nin Kobani bölgesine giderek burada canlı bomba eğitimi aldığı ileri sürüldü.

'İNTİKAM AL' DENİLEREK KONYA’YA GÖNDERİLDİ

Necla Yıldız'ın, yaklaşık 6 ay burada eğitim aldığı ve bu sırada örgüt üyeleri tarafından 'Sevgilini öldürenlerin intikamını al' diyerek bombalı eylem için hazırlandığı iddia edildi. Ardından da Kobani'deki kampta tanıştığı ve yine polisin aranan canlı bombalı terörist listesinde yer alan ‘Jinda’ kod adlı Zeynep B.'nin Konya'da yaşayan kardeşleri Şeref B., Heybet B. ve Kudret B.'nin yanına 4 Mayıs günü gönderildiği ileri sürüldü.

Konya'yı daha önce tanıyan Necla Yıldız'ın, gerekli keşifleri yaptıktan sonra polise yönelik eylem yapacağı belirtildi.

Sevgilisinin intikamını almak için 'canlı bomba' oldu! ile ilgili etiketler Haber