Servis hizmeti erkeklerden, soymak kadınlardan!

İstanbul’da girdikleri evlerden yaklaşık 1 milyon TL’lik altın ve para çalan 10’u kadın 15 kişilik hırsızlık çetesi yakalandı. Çetenin erkek üyelerinin hırsızlık yapılan semtlere kadın üyeleri servisle getirdiği, sonra da AVM'lerde soygunun bitmesini bekledikleri belirlendi. Hırsızlığı gerçekleştiren kadınlardan 3’ünün hamile 1’inin de yeni doğum yaptığı tespit edildi.

İstanbul’da evlerde yaşanan hırsızlık olaylarının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Hırsızlık yapılan evlerin bulunduğu sokaklardaki kamera görüntüleri toplandı.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, yaklaşık bir ay süren çalışmanın ardından hırsızlık yapan çete üyelerinin isimleri tek tek belirlendi.

KAYSERİ’DEN GELİP SOYDULAR

Polisin yaptığı çalışmaya göre, hırsızlık çetesini yöneten erkekler, kadınları hırsızlık yapılacak semte araçlarla getiriyordu. Erkekler AVM’lerde çay ve kahve içerken, kadınlar hırsızlık için hedef aldıkları binaların kapılarını plastik kartla açarak içeri giriyor, daire kapılarını da levyeyle açarak evlere giriyorlardı. Girdikleri evlerde altın, para, saat, elektronik eşyanın da aralarında bulunduğu değerli eşyaları alarak dışarı çıkıyorlardı. İstedikleri hedeflere ulaştıklarında erkekleri arayarak kendilerini almalarını istiyorlardı. Çete üyesi kadınların dikkat çekmemek ve olası operasyonlarda tutuklanmamak için hamile kaldıkları da saptandı. Çete içindeki bir grubun da Kayseri’de yaşadığı, bu ilden İstanbul’un da arasında bulunduğu büyük kentlere hırsızlık amacıyla gittikleri tespit edildi. Çetenin kadın üyelerinin çaldığı paraları çetenin erkek üyelerine verdikleri onların da kuyumcuya giderek altın aldıkları belirlendi.

1 MİLYON TL’LİK HIRSIZLIK

Yapılan tespitlerin ardından çetenin çökertilmesi için operasyon başlatıldı. Operasyonda 10’u kadın 15 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ziynet eşyaları, 31 kol saati, kol çantaları, tablet bilgisayar ve televizyon ele geçirildi. Çetenin girdiği Kadıköy, Çekmeköy, Bakırköy’ün de arasında bulunduğu ilçelerdeki evlerden yaklaşık 1 milyon TL’lik hırsızlık yaptıkları belirlendi.

SUÇ KAYITLARI KABARIK

Çetenin kadın üyeleri Ceylan Ç’nin hırsızlıktan 60 kaydı olduğu ve 2 aranması olduğu, Güldeste Y’nin 20 kaydı, 6 aranması, Fatıma Y’nin 17 kaydı, 6 aranması, Hülya Ç’nin 19 kaydı, Şermin T’nin 19 kaydı, Döne D’nin 16 kaydı, Suriye Ç’nin 17 kaydı ve Durdu T’nin 8 kaydı olduğu ortaya çıktı. Kadınlardan 3’ünün hamile, 1’inin de yeni doğum yaptığı anlaşıldı. Emniyette sorguları tamamlanan 9 kişi adliyeye sevk edilirken, hamile olan 2 kadın ve yeni doğum yapan 1 kadının da arasında bulunduğu 6 kişi serbest kaldı.

Servis hizmeti erkeklerden, soymak kadınlardan! ile ilgili etiketler İstanbul Kayseri
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.