Serdar Ortaç'tan LGBT'li bireylere 'yaşam önerisi'

Buket Aydın'ın Koltuk programına şarkıcı Serdar Ortaç konuk oldu. Ortaç, programda Aydın'ın ''LGBT'li bireyler hakkında ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna cevap vererek, toplumda birlikte yaşama konusunda da önerilerde bulundu.

Serdar Ortaç, Buket Aydın'ın 'LGBT'li bireyler hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine, sapkınlığın toplumda yaygınlaşmaması gerektiğini vurgulayarak, birlikte nasıl yaşanması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

Serdar Ortaç'tan LGBT'li bireylere 'yaşam önerisi'


"Benim binlerce LGBT'li arkadaşım var. LGBT'liler, orasını burasını açıp Taksim'de yürümemeli." diyen Serdar Ortaç, şunları söyledi;

''Bir apartmanda kapı komşususun diyelim. Sen 12 numaradasın, 13 numarada da komşun var. 12 numarada alem yapıp şarkı söylerken, 13 numara kapıyı çalar der ki 'Sessiz olun lütfen, uyumak istiyorum'. Bu bir ahlak ve görgü kuralıdır. Komşunu rahatsız edemezsin ama birlikte yaşarsın. Lezbiyenler bir dairede, gaylar bir dairede, Türk aile yapısını savunan eski Osmanlı'dan kalma Fatma abla başka bir daire oturuyor diyelim. Fatma abla, kapıyı açıp lezbiyen kişiye selam vermek zorunda değil. Lezbiyen kişi de Fatma ablaya selam vermek zorunda değil. Öyle bir mecburiyeti yok. Ama lezbiyen kişi, Fatma ablayı rahatsız etmeyecek. Fatma abla da radyonun sesini sonuna kadar açıp lezbiyen kişiye çile çektirmeyecek.''

LGBT'li bireylerin sokaktaki yaşantısından örnekler veren Ortaç, ''Bu örneği sokak yaşantısına yayalım.. Sokakta neler yapılabilirse onları da yapmayacak kimse. Birbirlerini rahatsız etmeden yaşayacaklar, bu kadar basit. Bin tane gay arkadaşım var. Bana 30 sene gay deyip durdular. Lezbiyenler orasını burasını açıp Taksim'de yürümeyecek. 20 yaşımdayken 'Yürü be koçum, ne güzel eğleniyoruz. Aç oranı buranı.' derdim. O onu yapmayacak. Fatma abla da 'Sen erkek adamsın neden topuklu ayakkabı giyiyorsun?' demeyecek, karışmayacak. Fatma abla da bunu kabul edecek. Böyle yaşanacak, çaresi yok. Orasını burasını açan normal açsın. Mini etek, abiye kadının özelliğidir. Giyip gözümüzü şenlendirecek. Ama gözümüz nefsimize yenik düşürmesin bizi.'' dedi. 

 

Serdar Ortaç'tan LGBT'li bireylere 'yaşam önerisi' ile ilgili etiketler Serdar Ortaç Buket Aydın LGBT