"Şenol hoca gereksiz korkuya kapıldı"

Spor yorumcusu Turgay Demir bugünkü yazısında, Beşiktaş-Galatasaray derbisi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Spor yorumcusu ve Fotomaç yazarı Turgay Demir, bugün kaleme aldığı yazısında Beşiktaş- Galatasaray derbisi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Demir, Beşiktaş'ın çok rahat kazanabileceği bir maçı Şenol Güneş'in gereksiz korkuya kapılması nedeniyle ecel terleri dökerek kazandığına vurgu yaptı.

İşte Turgay Demir'in yazısının tamamı:

Beşiktaş şampiyonluk yarışına ortak oldu. Ezeli rakibi Galatasaray'ı deviren Kara Kartal, "Bu yarışta ben de varım" dedi… En son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim Cüneyt Çakır muhteşem bir maç yönetti.

Verdiği ve vermediği penaltı kararlarının hepsi doğru.

Onyekuru'nun pozisyonunda Necip topa vuruyor ve Onyekuru topa elini uzattıktan sonra düşüyor. Niyeti belli. Pozisyon temiz, net… Vida'nın pozisyonunda ise hem el doğal konumunda, hem de çok yakından gelen bir şut var yani tartışması bile yok.

Evet kritik pozisyonlar hakkında düşüncemizi söyledik şimdi gelelim maça… Beşiktaş gole kadar Galatasaray'a top göstermedi, bildiğin ezdi… Bu baskı sırasında kalesinde hiçbir tehlike yaşamadığının da altını çizelim. Çünkü Galatasaray 3 stoperle oynuyordu ve savunmayı beşledikleri zaman öne çıkacak oyuncuları kalmıyordu.
Nitekim öyle oldu. Ne zamana kadar derseniz, Şenol hoca garip bir kararla orta sahayı üçleyip takımın dengesini bozana kadar.

Quaresma yürüyor, Pektemek kenarda sıkıntı yaşıyor, Ljajic'i oraya çekmek daha büyük handikap yaratır ve hoca bunu yapıyor!
Neyse ki sonunda hatasını anlayıp Lens'i oyuna aldı ve takımın dengeleri yeniden kuruldu.
Vagner'i de çok geç oyuna aldığının altını çizelim.
Sonuç olarak Beşiktaş, Terim'in yanlış kadro seçimleri nedeniyle çok rahat kazanması gereken maçı ecel terleri dökerek kazandı.
Bunun da sebebi Şenol hocanın gereksiz yere korkuya kapılmasıdır.
Neyse kazanan hep haklıdır ve Şenol hoca da haklı diyerek kapatalım konuyu. Beşiktaş artık yarışın iddialı takımlarından biridir, önemli olan da budur..

"Şenol hoca gereksiz korkuya kapıldı" ile ilgili etiketler Turgay Demir Beşiktaş Galatasaray