Semra Güzel hadisesinde 'fuhuş' skandalı: Birlikte yurt dışına kaçmaya çalıştığı kişi bakın kim çıktı!

Firari HDP Milletvekili Semra Güzel yurt dışına kaçmak üzereyken yakalandığı sırada aynı araçta bulunan F.D.'nin fuhuş skandalı ortaya çıktı. F.D.'nin illegal kaçış girişiminden önce İstanbul'daki bir otelde para karşılığı ilişkiye girdiği yabancı uyruklu kadına "yurt dışına gideceğini" belirttiği öğrenildi.

Firari HDP Milletvekili Semra GÜZEL'in yakalandığı operasyonun ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı.

FUHUŞ ZAAFI KAÇIŞ PLANINI ÇÖKERTTİ

Güvenlik güçlerinden edinilen bilgiye göre S.GÜZEL ile yurtdışına kaçmak üzere aynı araçta bulunan ve daha önce de Yunanistan'a kaçmak için girişimde bulunan F.D.'nin fuhuş zaafı, illegal kaçış planının çökmesine neden oldu.

 FARKLI KAÇAKÇILARLA BAĞLANTI KURMUŞ

PKK/KCK ve FETÖ/PDY üyelerini yurt dışına kaçırmaya aracılık eden şahıs ve şebekelere yönelik yürütülen istihbari çalışmalar kapsamında MİT tarafından bir süredir takip altında tutulan insan kaçakçısı C.T. ile irtibata geçen F.D.'nin farklı kaçakçılarla da bağlantı kurduğu ortaya çıktı.

 

YABANCI UYRUKLU KADINA 'YURT DIŞI' VAADİYLE İLİŞKİ TEKLİF ETMİŞ

Örgütsel bağlantıları çerçevesinde teknik ve fiziki takibe alınan F.D.'nin ayrıca fuhuş şebekesi içinde yer alan çok sayıda şahısla da irtibatı bulunduğu, illegal kaçış girişiminden önce İstanbul'daki bir otelde para karşılığı ilişkiye girdiği yabancı uyruklu kadına "yurt dışına gideceğini" belirttiği, öğrenildi.

F.D.'nin hareketliliğinin tespit edilmesi üzerine MİT ve Emniyet birimleri tarafından operasyon için düğmeye basıldı ve Semra GÜZEL ile F.D. İstanbul çıkışında kıskıvrak yakalandı.

Semra Güzel hadisesinde 'fuhuş' skandalı: Birlikte yurt dışına kaçmaya çalıştığı kişi bakın kim çıktı! ile ilgili etiketler semra güzel yurt dışı