Semih Kaya: Beni başkalarına benzetmesinler, zorla kalmak için uğraşmam!

Sparta Prag'a transferi kesinleşen Semih Kaya, kalmak için direnen bazı futbolculara laf attı.

Milliyet’in haberine göre; 2 milyon euroluk bonservis bedeli karşılığında Çekya'nın yolunu tutan sarı-kırmızılı oyuncu, “Beni başkalarına benzetmesinler. Zorla kalmak için uğraşmam. Giderken de Galatasaray'ın menfaatlerine göre hareket ederim” dedi.

Beklenen transfer gerçekleşti ve Galatasaraylı Semih Kaya, Sparta Prag ile anlaşma sağladı. Sarı-kırmızılı futbolcu bugün kamptan ayrılarak yeni takımının yolunu tutacak.

sadfkasjfd

Çek kulübüyle yapılan görüşmeler sonrasında Semih'in bonservisi için Galatasaray'ın kasasına 2 milyon euro girecek, bonuslarla bu daha da yükselebilecek. 28 yaşındaki futbolcu, sarı-kırmızılı kulüpten 1.8 milyon euro alırken, Sparta Prag'ın vereceği 1.5 milyon euroya razı oldu. Bir yıl daha sözleşmesi bulunmasına rağmen Galatasaray'dan alacağı paranın daha azına transfer olan Semih'in ise kendince sebepleri vardı. Sarı-kırmızılı futbolcunun son dönemde taraftarın kendisine ve ailesine yönelik tepkilerden dolayı çok rahatsız olduğu, ayrılık kararında bunun önemli bir rol oynadığı bildirildi.

Semih Kaya, Sparta Prag'a transferiyle ilgili olarak yaptığı konuşmada da hedefinde bazı isimler vardı. “Beni başkalarına benzetmesinler” diyerek sözlerine başlayan oyuncunun, “Ben zorla kalmak için uğraşmam. Giderken de Galatasaray'ın menfaatlerine göre hareket ederim” diye konuştuğu ifade edildi.

Semih Kaya: Beni başkalarına benzetmesinler, zorla kalmak için uğraşmam! ile ilgili etiketler Semih Kaya Galatasaray Transfer sparta prag Açıklama
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.